Praktyczne tabliczki informacyjne

Praktyczne tabliczki informacyjne

Dowiedz się, gdzie zamówić tabliczki informacyjne.

Tabliczki informacyjne są wymagane przez akty prawne dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy. Z reguły możemy ich nawet nie zauważać, ale dzięki nim przestrzeń jest uporządkowana, rośnie też nasze bezpieczeństwo. Przekonajmy się zatem jakiego rodzaju tabliczki informacyjne najczęściej spotykamy oraz jakie spełniają funkcje.

Tabliczki informacyjne – znajdujące się przy wejściu do biura

Najpopularniejsze tabliczki informacyjne to w pierwszej kolejności te, które ulokowano na obiektach biurowych, takich jak bloki, biurowce, banki, biura. Przyczyniają się do tego, że bezproblemowo wyszukamy właściwe miejsce. Trzeba jednak nadmienić, że tabliczki informacyjne nie są umieszczone wyłącznie na zewnątrz nieruchomości, bo bardzo często można je też dostrzec wewnątrz. To wielki zbiór oznaczeń, które zazwyczaj służą bezpieczeństwu i mówią o zagrożeniach. Takie tabliczki ułatwiają znalezienie odpowiedniego pomieszczenia lub pracownika w dużych biurowcach – w budynkach rządowych przy wejściu widnieją tabliczki z numerami referatów. Szukasz burmistrza czy wydziału finansowego? Dzięki tabliczkom informacyjnym zrobisz to błyskawicznie. Tak samo znaczące są tabliczki informacyjne z nazwiskami urzędników, które umieszczane są przy drzwiach. Pamiętajmy, że istnieje możliwość zmiany nazwiska na drzwiach, kiedy zmieni się obsada kadrowa.

Tabliczki informacyjne – ochrona zdrowia i życia pracowników

Nie możemy jednak zapominać o ochronie zdrowia i życia petentów – tabliczki informacyjne są w końcu nakazywane przez polskie prawo. Znakują wyjścia awaryjne, wskazują pomieszczenia tylko dla pracowników, informują o regułach używania wind w trakcie ewakuacji. Za brak tabliczek informacyjnych grozi kara, są też fachowcy do spraw BHP, którzy są odpowiedzialni za ich montowanie. Tabliczki informacyjne wytwarzane są z trwałych komponentów (np. aluminium), niejednokrotnie świecą w ciemności i można je szybko zamontować.

Adres firmy:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]