Budowa domów z bali – technologia, którą doceniliśmy ponownie

Budowa domów z bali – technologia, którą doceniliśmy ponownie

Tutaj sprawdzisz, jak zamówić budowę domów z bali.

Domy budowane w technologii zrębowej, czyli mówiąc inaczej domy z bali, cieszą się rosnącą popularnością. Są budowane coraz częściej i stanowią doskonałą alternatywę dla klasycznych domów murowanych. Domy tego rodzaju buduje się z wykonanych z drewna bali, które układane są w dość charakterystyczny sposób. To znana od pokoleń metoda budowania domów, którą doceniliśmy powtórnie.

Budowa domów z bali: jakie są główne cechy takich domów?

Powiększająca się cały czas popularność tak budowanych domów nie wzięła się bez powodu. Przede wszystkim domy budowane w tego rodzaju technologii wyglądają nadzwyczaj pięknie. Do tego wewnątrz takich domów panuje niezwykła atmosfera, która sprawia, że mieszka się w nich doskonale. Drewno to w pełni naturalny izolator cieplny. W związku z tym domy z bali nie wymagają wykonywania czasochłonnego i naprawdę kosztownego ocieplenia. Są o wiele cieplejsze niż domy murowane, które w zdecydowanej większości przypadków generują duże straty ciepła. Jeżeli tylko domy z bali będą odpowiednio utrzymywane, przetrwają w świetnym stanie bardzo długo. Koszt ich budowy naprawdę nie jest zbyt wysoki, na skutek czego także pod tym względem wygrywają one z technologiami innego rodzaju. Domy z bali na ogół zobaczyć można na terenach leżących w górach i na Suwalszczyźnie. Nie oznacza to jednak, że nie są aktualnie popularne również w innych rejonach naszego kraju. Bale są odpowiednio przygotowywane, co czyni je odpornymi na wilgoć i inne czynniki pogodowe. To właśnie z tego powodu domy z bali mogą być budowane we wszystkich częściach kraju.

Budowa domów z bali: pomoc fachowca jest niezbędna

Stawiając na dom z bali, należy pamiętać, by zarówno przygotowanie projektu, jak i realizację prac budowlanych powierzyć fachowcom specjalizującym się w takim rodzaju budownictwa. Tylko wtedy można być pewnym, że dom będzie zaprojektowany i wybudowany w sposób prawidłowy, a w czasie użytkowania nie ujawnią się niemiłe niespodzianki.

Adres firmy:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]