Efektowne baseny kąpielowe

Efektowne baseny kąpielowe

Sprawdź, gdzie zamówić baseny

Basen kąpielowy praktycznie zawsze kojarzy się z prestiżem, ale jest to także wielka przyjemność, sposób na relaks czy na uprawianie sportu. Na basen zatem na pewno warto się zdecydować, pamiętając jednak, aby stawiać tylko na profesjonalne rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, zbudowane i konserwowane przez zawodowców to pewność ich funkcjonalności oraz trwałości.

Jakie baseny kąpielowe są dostępne w sprzedaży?

Baseny można podzielić na baseny do użytku profesjonalnego, przykładowo dla salonów spa albo obiektów sportowych, a także baseny prywatne – wewnętrzne, przydomowe czy ogrodowe. Podział na baseny wewnętrzne i zewnętrzne to kolejne kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych potrzebne jest wybudowanie hali basenowej, która musi spełniać określone warunki, na przykład tyczące się odporności materiałów budowlanych na chemię basenową czy wilgotności powietrza. Wybranie profesjonalnej firmy jest więc konieczne do jego budowy.
Poza tym istnieje ogromna ilość typów basenów. Dostępne są rozmaite kształty: baseny prostokątne, płytkie brodziki, okrągłe czy ósemkowe czy podłużne baseny typu fast lane, doskonałe dla pasjonatów pływania oraz zwolenników dbania o formę. Dostępne są też baseny o różnych konstrukcjach, na przykład takie, które mają niecki w całości wpuszczane w ziemię bądź też obniżony poziom wody, co prezentuje się niezwykle atrakcyjnie.

Dodatki do basenów kąpielowych

Chcąc zminimalizować koszty, przy projektowaniu i budowaniu basenu można wybrać podstawowe rozwiązania, ale nie w każdym przypadku dodatkowe akcesoria są bardzo kosztowne. Wspaniale prezentuje się na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, przez co upiększa również halę basenową bądź ogród. Godnym polecenia wyborem w przypadku basenów zewnętrznych jest dach, który pozwala wydłużyć sezon kąpieli z trzech do aż sześciu miesięcy, a ponadto zapewnia dyskrecję oraz gwarantuje bezpieczeństwo dzieci oraz zwierząt domowych. Jeżeli basen ma być wykorzystywany głównie do relaksu, dobrze będzie wybrać specjalne schody. Takich dodatków jest jednak znacznie więcej – niektóre podwyższają walory użytkowe basenu, inne zaś dodają mu luksusowego charakteru.

Adres firmy:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]