Gdzie okna skrzynkowe sprawdzą się najlepiej?

Gdzie okna skrzynkowe sprawdzą się najlepiej?

Znajdź okna skrzynkowe drewniane na https://www.oknostol.com.pl/okna/okna-skrzynkowe/

Okna skrzynkowe kojarzymy zwłaszcza z zabytkowymi obiektami. Nierzadko spotkać je możemy w starych gmachach, starych chałupach oraz pałacach. Dziś są one wytwarzane przede wszystkim z przeznaczeniem do założeniu w takich budynkach, gdyż zastosowanie skrzynkowych okien wymagane jest przez konserwatora. Należy przy tym zaznaczyć, że z uwagi na ich walory wizualne coraz chętniej montowane są również we współczesnych obiektach. Szczególnie, iż dzisiejsze wersje są tak samo funkcjonalne, co okna wykonane starymi technikami. Jak jednak wyglądają okna skrzynkowe? Z jakich surowców są produkowane?

Konstrukcja okien skrzynkowych

Nazwa okien skrzynkowych nawiązuje do ich konstrukcji. Zbudowane są one z dwóch skrzydeł, między którymi znajduje się powietrze. Jest to pewnego typu izolator, który chroni wnętrze przed zimnem. Okna skrzynkowe w zabytkowych obiektach nierzadko podzielone są na czworo części – te górne, mniejsze skrzydła są zamykane oddzielnie i przed laty służyły do wentylowania pomieszczeń. Taka budowa szczególnie dobrze sprawdzi się w obiektach wzniesionych przed laty – chociażby domach drewnianych.

Okna skrzynkowe – materiały

Okna skrzynkowe, podobnie jak pozostałe rodzaje, powinny być wykonane z właściwego materiału. Dotąd najchętniej wybierano sosnę i modrzew, lecz ostatnimi czasy ich producenci stosują także drewno egzotyczne. Drewna takie jak przykładowo meranti są bowiem dużo bardziej wytrzymałe na wpływ deszczu, wiatru i skrajnych temperatur.

Adres firmy:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]