Projekty domów góralskich – powrót drewna

Projekty domów góralskich – powrót drewna

Zainteresowany domy góralskie projekty? Kliknij tu

Drewniana zabudowa przez lata była wypierana przez domy betonowe. Dziś jednak zaobserwować możemy fakt, iż ich popularność powoli się zwiększa. Rzecz jasna nie dzieje się tak bez przyczyny – domy drewniane wykazują bowiem mnóstwo atutów. Najważniejszym okazuje się z pewnością styl – dopasowują się tak do willowej, jak i rustykalnej architektury. Ważne okazuje się także to, iż domy drewniane są bezpieczne dla przyrody, gdyż są budowane tylko z odnawialnych materiałów. Drewno potrafi także absorbować fale wydzielane przez telewizory i oczyszczać powietrze, a to sprawia, iż ich lokatorzy wydajniej sypiają oraz chronią układ oddechowy.

Mnogość projektów domów góralskich

Najpopularniejszym rodzajem domów drewnianych są oczywiście budynki przypominające podhalańską architekturę. Często wykonywane są z bali, zaś sposób ich wykończenia odwołuje się do spuścizny Stanisława Witkiewicza. Rzecz jasna zauważymy również projekty domów góralskich, które tworzone są we współczesnym guście. Nierzadko także spotyka się projekty domów góralskich, które łączą różne style – na przykład elementy betonowe. To sprawia, że projekty domów drewnianych bez obaw można zlecić również, jeśli chcemy wybudować je poza Podhalem.

Któremu architektowi powierzyć projekty domów góralskich?

Nie zapominajmy, że na wygodę życia w domu góralskim wpływa w szczególności projekt, według jakiego jest wybudowany. Dlatego stawiając na podobne wyjście, warto sprawdzić dotychczasowe realizacje architekta i dowiedzieć się, co myślą o nim poprzedni kontrahenci. Ważne jest, aby w jego portfolio znalazło się wiele projektów domów góralskich – przez to zyskamy gwarancję, iż nasze zamówienie zostanie dobrze wykonane i trafi w nasze oczekiwania. Przy poszukiwaniach warto też sprawdzić się, czy architekt działa z firmą, która wzniesie dom – dzięki temu wszystko przebiegnie prędzej.

Adres firmy:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]