Przykłady użycia rusztowań

Przykłady użycia rusztowań

Rusztowania to nieodłączne części wyposażenia ekip remontowych. Pozwalają na bezproblemowe dojście do wysoko położonych pięter obiektów, nie sprowadzając zarazem niebezpieczeństwa dla pracujących u góry osób. Dzięki rusztowaniom renowacje wiekowych świątyń, bloków czy wieżowców są zdecydowanie łatwiejsze niż dawniej. Rusztowania są także stosowane przez ekipy zajmujące się myciem szyb oraz konserwacją sieci wysokiego napięcia. Spotykane są poza tym w przemyśle chemicznym. Obok rusztowań stacjonarnych stosowane są też rusztowania przesuwane – pomocne szczególnie przy robotach, które obejmują spore obiekty.

Rusztowania ze stali oraz z aluminium

Niegdyś rusztowania robione były przede wszystkim z drewna. Podobne konstrukcje były wprawdzie lekkie, ale niewytrzymałe, co powodowało, że przy każdym projekcie konieczne były przynajmniej małe poprawki. Do dziś w Azji rusztowania wykonuje się z bambusa. Dziś najpopularniejszym rodzajem rusztowań są konstrukcje zrobione ze stali, bo jest surowcem wytrzymałym, a przy tym dość łatwym w przenoszeniu. Jeszcze lżejsze jest aluminium, a te stosuje się zwłaszcza do produkcji rusztowań przesuwanych, ponieważ powinny być jak najlżejsze.

Rusztowania – od kogo wypożyczyć?

Ze względu na ochronę osób pracujących na rusztowaniach, bardzo ważne jest to, od jakiej firmy je wynajmiemy. Powinniśmy wybierać przede wszystkim firmy ze świetną renomą i polecane przez innych klientów. Dowiedzmy się również, czy interesująca nas ekipa proponuje poza tym złożenie i demontaż rusztowań – jest to wszak zadanie, do którego potrzebne są odpowiednie umiejętności, a nie powinniśmy zapominać, że w dużej mierze rzutuje to na bezpieczeństwo znajdujących się na górze osób. Ceny wypożyczenia rusztowań są naprawdę różne i biorą się z czasu ich udostępnienia, wielkości rusztowań i innych czynników.