Stolarka okienna – zalety i możliwości

Stolarka okienna – zalety i możliwości

Szczelne okna stanowią jeden z najważniejszych części składowych każdego domu lub mieszkania. Współcześnie coraz więcej osób decyduje się na montaż stolarki drewnianej, która pod wieloma względami przewyższa okna z PCV. Skąd tak duża popularność modeli drewnianych? Sprawdziliśmy to!

Stolarka okienna – jakie okna wybrać do energooszczędnych nieruchomości

Dostępne na rynku okna drewniane prezentują się niezwykle stylowo, a co więcej, mają także bardzo dobre parametry techniczne. Jak podkreślają producenci, stolarka drewniana cechuje się niskim poziomem przepuszczalności cieplnej, co zdecydowanie redukuje koszty ogrzewania mieszkania. Takie okna znakomicie wygłuszają budynek, a także nadają się do zastosowania w przypadku dużych oszkleń. Spotykają się też z dużym zainteresowaniem właścicieli nowoczesnych domów energooszczędnych. To nie wszystko – stolarka okienna może być odnawiana, a w razie jakichkolwiek zarysowań nie trzeba jej od razu wymieniać. Eksperci wyliczają, że solidnie wykonane okna mogą przetrwać w dobrym stanie ponad 100.

Stolarka okienna – połączenie klasyki z innowacyjnością

Firmy produkujące stolarkę drewnianą proponują obecnie bardzo szeroki zakres asortymentu – okna rozwierano-uchylne z mikrowentylacją, harmonijkowe, a także wiele innych modeli, które gwarantują wygodę domownikom. Dodatkowo można również zdecydować się na montaż specjalnych szyb – przeciwsłonecznych lub refleksyjnych, które pomagają utrzymać bezpieczeństwo mieszkańców oraz ogólny komfort. W produkcji można zastosować wiele rodzajów drewna, np. świerk, sosnę lub gatunki egzotyczne – takie jak meranti. Chcesz zainwestować w okna drewniane? Możesz wybrać modele z ozdobnymi elementami lub bez. Stolarka drewniana świetnie oddaje także charakter zabytkowych nieruchomości i jest w nich często stosowana.