Szalunki – niezbędne przy wylewaniu fundamentów

Szalunki – niezbędne przy wylewaniu fundamentów

Jeśli potrzebujesz szalunków Kraków, koniecznie wejdź na https://abcszalunki.pl/wynajem/

Szalunki to nic innego, jak forma tymczasowa, którą w zdecydowanej większości przypadków wykonuje się z desek. Może ona być zrobiona także z drewnianych płyt, które zrobiono z drewna cechującego się gorszą jakością. Nie brakuje firm, które decydują się na zrobienie szalunku z elementów , które są metalowe, ale tego typu postępowanie nie jest zbyt często wybierane. Deskowanie – bo właśnie tak inaczej nazywane są szalunki – powoduje, że mieszanka, która została wylana, uzyskuje pożądaną formę. Szalunki wyjmuje się dopiero wtedy, gdy mieszanka zastygnie. Sięgając po szalunki, można także skutecznie podtrzymać zbrojenie, które będzie utrzymane aż do momentu, kiedy wylana mieszanka odpowiednio zastygnie.

Szalunki – jak się je wykonuje?

Wszystkie konstrukcje z użyciem betonu wykonuje się na budowie w specjalnych formach, którymi są właśnie szalunki. W początkowym etapie prac niezbędne jest zrobienie szalunku, który następnie zostaje wypełniony właściwie dobranym betonem. W niektórych sytuacjach konieczne jest zastosowanie zbrojenia. Wykonuje się je jeszcze zanim mieszanka zostanie wylana. Szalunki wyjmowane są dopiero wówczas,gdy mieszanka mocno zastygnie. Zazwyczaj niezbędne jest do tego od około dwóch do nawet czterech tygodni. Szalunki wykonywane są chociażby w przypadku fundamentów, betonowych cokołów ogrodzeń i stropów z żelbetonu. Cechują się więc bardzo dużym zastosowaniem, a budowa bez nich nie posuwałaby się tak sprawnie.

Szalunki – jakie elementy niezbędne są do zrobienia szalowania?

Do wykonania szalowania niezbędna jest sklejka szalunkowa. Potrzebne są też specjalne dźwigary oraz podpory. W wielu wypadkach zdarza się, że niewielkich rozmiarów przedsiębiorstwa budowlane nie dysponują własnym systemem szalunkowym. Wówczas rozwiązaniem jest skorzystanie z pożyczonego sprzętu, który posiadają w swojej ofercie firmy , które specjalizują się w zaopatrywaniu ekip budowlanych w szalunki i sklejkę.

Adres firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]