Zalety wynajmu szalunków

Zalety wynajmu szalunków

Wypożyczalnia szalunków Kraków - z pełną ofertą zapoznasz się na tej stronie

Szalowanie to jedna z najchętniej stosowanych na budowach technologii. Na czym się opiera? Szalunek to pewnego typu forma, którą wypełnia się cementem – zazwyczaj przy budowie fundamentów. Szalunki bardzo często budowane są z drewna, ale spotyka się również konstrukcje wykonane z metalu, a niekiedy nawet plastiku. Innymi potrzebnymi częściami szalunków są dźwigary i podpory, które umożliwiają osiągnięcie wymaganych rezultatów. Niestety ze względu na spore koszty nie wszystkie firmy budowlane posiadają własne szalunki. Kiedy będą niezbędne, mogą bowiem po prostu je wypożyczyć – tym bardziej, iż wynajem szalunków to dziś bardzo często spotykana usługa.

Wynajem szalunków – dla jakich ekip?

Kupno własnych szalunków okaże się dobrym pomysłem dla firm często otrzymujących zadanie budowy fundamentów, gdyż jak przed chwilą wspomnieliśmy, będą one w tym celu niezbędne. Jeżeli jednak wykonywanie fundamentów nie jest najważniejszą działalnością danej firmy, dobrze rozważyć zalety, które oferuje nam wynajem szalunków. Dlaczego powinniśmy na niego postawić? Przede wszystkim z powodów finansowych – wypożyczenie szalunków kilka razy w sezonie będzie bardziej korzystne niż ich zakup. Warto wspomnieć również o komforcie, ponieważ trzymanie sporadycznie wykorzystywanych szalunków może powodować pokaźne koszty.

Wynajem szalunków – jak szukać?

Kiedy postawimy na wynajem szalunków, warto dobrze zastanowić się nad tym, która firma nam je dostarczy. Jak ją wybrać? Warto wybrać ofertę firmy doświadczonej w sprzedaży sklejki dla firm budowlanych – w ten sposób zyskamy pewność, iż szalunki będą solidne oraz praktyczne. Bardzo ważna będzie też obsługa klienta – w przypadku, gdy coraz bliższy jest czas startu prac nie możemy pozwolić sobie na spóźnienia. W razie wątpliwości warto z kolei wejść do internetu i sprawdzić, co o usługach danej firmy piszą poprzedni klienci.

Adres firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]