Co warto wiedzieć o mass collect?

Co warto wiedzieć o mass collect?

Szukasz więcej informacji dotyczących mass collect? Wejdź na flobo.io/mass-collect/

Mass collect to usługa, która umożliwia szybką weryfikację wpłat. Przedstawiamy w skrócie, jak działa mass collect i w jaki sposób ułatwia organizację dużym oraz małym firmom.

Mass collect – jak to działa?

Funkcja usługi mass collect jest w rzeczywistości niezmiernie prosta. Polega na nadaniu każdemu kontrahentowi własnego numeru rachunku, który jest tym samym jego symbolem identyfikacyjnym. Takie podejście jest przydatne tam, gdzie cyklicznie obsługiwana jest spora ilość kontrahentów, czyli przykładowo w firmach telekomunikacyjnych, na uczelniach wyższych, jak również wszystkich działalnościach, gdzie wykorzystywany jest system abonencki (m.in. w obiektach sportowych). Należności wpływające w systemie mass collect trafiają na konkretny firmowy rachunek bankowy, jednakże uprzednie przydzielenie klientom indywidualnych numerów rachunków pozwala na ich efektywniejszą identyfikację, niezależnie o tego, jaką metodę wybrali oni do realizacji wpłaty (tradycyjny przelew, przelew pocztowy lub przelew z karty). Korzystanie z mass collect wiąże się też z szybszym księgowaniem wpłat niż podczas księgowania przez pracownika, a zarazem wyeliminowaniem prawdopodobnych omyłek, jakie mogą przytrafić się w czasie tego procesu.

Łatwiejsze śledzenie przychodzących należności – atuty mass collect

Chociaż mass collect nie jest obecnie oferowane w większości banków (posiadają ją między innymi Bank Pekao i ING Bank Śląski) warto rozważyć jego zastosowanie w przedsiębiorstwie, również takim, które miesięcznie rozlicza około setki faktur. Wdrożenie mass collect łączy się wszak z pewnymi korzyściami, jak np. oszczędność czasu pracowników działu księgowości, opcja integracji z platformą finansowo–księgową (a co za tym idzie kontrolowanie na bieżąco przychodzących należności) czy połączenie z aplikacjami Finance Automation. Taką polską aplikacją dedykowaną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Daje ona nie tylko możliwość powiązania z usługą mass collect banku, ale posiada też funkcję przesyłania powiadomień o zbliżających się płatnościach oraz windykacji, co z czasem efektywnie zwiększa terminowość u klientów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]