Czym cechuje się kredyt gotówkowy?

Czym cechuje się kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy jest bez wątpienia jedną z najchętniej zamawianych usług oferowanych przez banki. Nie znajdziemy w tym oczywiście nic zaskakującego, bo możemy pożyczyć w ten sposób nawet niewielkie kwoty – w niektórych bankach najmniejsza suma kredytu gotówkowego to pięćset złotych. Może on również stać się formą pokrycia poważniejszych zakupów, bowiem zwykle jego maksymalna kwota to nawet 100 000 PLN, jednak osoby o najwyższych zarobkach – między innymi prawnicy – mogą pożyczyć nawet pięćset tysięcy złotych. Koszty kredytu gotówkowego zależą przede wszystkim od zdolności kredytowej wnioskodawcy i mogą wynieść od 8 do nawet 16 procent. Co jeszcze należy na jego temat wiedzieć?

Kredyt gotówkowy – dlaczego się opłaca?

Jak możemy dowiedzieć się z materiałów promocyjnych, kredyty gotówkowe są osiągalne dla wielu chętnych. Wniosek, jaki składamy jest bezzwłocznie analizowany, przez co środki otrzymujemy najwyżej po paru dniach, zaś dzięki niewielkim wymaganiom, mogą uzyskać go nawet osoby z niedużymi dochodami. To jednak nie oznacza, że kredyt gotówkowy będzie przyznany wszystkim, gdyż podobnie jak przy innych rodzajach kredytu, bank przeanalizuje zdolność kredytową. Środki zdobyte korzystając z kredytu gotówkowego można przeznaczyć na dowolny cel – zarówno na zakup akcesoriów AGD, jak i pojazdu czy sfinansowanie zagranicznego wyjazdu.

Jak bez ryzyka wziąć kredyt gotówkowy?

Rozważając zaciągnięcie kredytu gotówkowego, powinniśmy wiedzieć, że łatwo wówczas o błędy, a ich skutkiem są najczęściej ogromne finansowe problemy. Z tego względu wybór oferty musimy starannie przeanalizować, zwracając uwagę zarówno na oprocentowanie, jak i pozostałe wydatki – na przykład prowizję czy ubezpieczenie. Trafionym pomysłem niewątpliwie będą więc usługi doświadczonego doradcy finansowego, który wybierze kredyt właściwy dla naszych możliwości, abyśmy byli w stanie spłacić go bez poważnych komplikacji.