Jak starać się o kredyt bez historii kredytowej?

Jak starać się o kredyt bez historii kredytowej?

Zaciąganie kredytów jest obecnie niezwykle popularne, nie wszyscy jednak mają na to szansę. Istnieje duża grupa osób, które nie są w stanie zaciągnąć kredytu, a to z powodu nieposiadania zdolności kredytowej. Kogo może dotyczyć ten problem i jak się z nim uporać?

Kredyt bez zdolności kredytowej – kto jej nie posiada?

Instytucje bankowe zazwyczaj mają odrębne zasady, według których zgadzają się przyznać kredyty lub odmawiają ich przyznania. Istnieją jednak ogólne warunki, wpływające na kwestię posiadania lub nie zdolności kredytowej. Po pierwsze, z odmową raczej spotkają się osoby, które posiadają już zaciągnięte zobowiązania. Na największe trudności muszą przygotować się klienci, którzy nie brali dotąd ani jednego kredytu. Zaliczają się do tego grona przede wszystkim studiujący oraz klienci, którzy pracują od niedawna i osiągają niewielkie zarobki bądź są zatrudnieni na podstawie umowy o dzieło. Z faktem, iż kredyt nie będzie im przyznany, powinni być pogodzeni także renciści. Naturalnie kredytowania nie otrzymają również osoby, które nie posiadają żadnego dokumentu potwierdzającego fakt wykonywania przez nie pracy, a także zatrudnione w innym kraju. Są to sytuacje, które powodują, że teoretycznie niemożliwe jest otrzymanie kredytu w banku, przez co ogromna liczba osób zaciąga kredyty w firmach pożyczkowych. Nie jest to dobre rozwiązanie, ponieważ chwilówki i podobne pożyczki wiążą się z bardzo wysokimi prowizjami i opłatami.

Kredyt bez zdolności – czy można go otrzymać?

W przypadku nieposiadania zdolności kredytowej warto skorzystać z doradztwa pośrednika w staraniu się o kredyty bankowe. Podpowie on, który bank posiada mniej rygorystyczne warunki kredytowania i może przyznać kredyt bez zdolności, czy też wskaże możliwość uzyskania kredytu konsolidacyjnego. Przede wszystkim jednak pośrednik doradzi, w jaki sposób zbudować zdolność kredytową, a możliwości tego jest bardzo wiele. Największy wpływ na budowanie pozytywnej historii kredytowej ma terminowe regulowanie zobowiązań, warto zatem zakupić coś na raty, a także korzystać z karty kredytowej oraz kredytu odnawialnego w banku, w którym planuje się uzyskać kredyt. Świetnym pomysłem jest też na przykład zaciągnięcie kredytu nie samodzielnie, lecz wspólnie z drugą osobą. W tym celu można uczynić współkredytobiorcami rodzeństwo bądź – w przypadku osób, które i tak planowały małżeństwo – zawrzeć związek małżeński. Takich sprytnych opcji, które podpowiedzieć może dobry pośrednik, jest bardzo dużo.