Kantor online – wymieniaj walutę nie wychodząc z domu

Kantor online – wymieniaj walutę nie wychodząc z domu

Skieruj się na https://tinyurl.com/y58o9dnn i skończ poszukiwania internetowego kantoru!

Jeszcze dziesięć lat temu jedynym sposobem na wymianę waluty była wizyta w kantorze lub w najbliższej placówce bankowej – na te pierwsze nadal można się natknąć w galeriach handlowych oraz przy sklepach wielkopowierzchniowych! Lecz w ekspresowo zmieniającym się świecie, klienci zapragnęli wymieniać walutę bez konieczności ruszania się z domu i po niższych kosztach, w następstwie tego też powstały kantory internetowe, w których jest to możliwe.

Kantor online to niższe spready

Funkcjonowanie kantoru internetowego jest równie proste jak fizycznego kantoru. Użytkownik loguje się do serwisu na założony przez siebie profil, a następnie wpłaca do swojego panelu kapitał, który chce wymienić na konkretną walutę. Atutem kantorów internetowych jest głównie to, że przewalutowanie można zlecać w nim w dowolnym momencie, a samo przewalutowanie odbywa się już w godzinach działania serwisu po aktualnych kursach, ustalanych w oparciu o dane pobierane z Forex co kilka sekund, a nie – jak w przypadku tradycyjnych kantorów – po średnim kursie, na ogół z minionej doby. Drugim i niezmiernie znaczącym atutem kantorów internetowych są niższe spready niż te oferowane przez kantory tradycyjne i placówki bankowe. Przewalutowanie w tych ostatnich polskiego złotego (w zależności od narzuconego cennika) może skutkować naliczeniem spreadu na poziomie nawet 3-5%, natomiast w kantorze online spready zwykle nie przekraczają 2%. Kantory online świadczą także kilka pomocnych usług wykorzystywanych przez użytkowników, np. posiadają opcję transakcji odroczonej wykonywanej w uzgodnionym przez klienta terminie bądź takiej, w której użytkownik zleca przewalutowanie po wskazanym przez niego kursie (transakcja jest realizowana dopiero wtedy, gdy ustalony przez użytkownika kurs spotka się z kursem na rynku).

Cenisz sobie niezależność w zarządzaniu kapitałem? Kantor internetowy jest dla Ciebie

Kantory internetowe to usługa dla osób doceniających wygodę i ogromną wolność w zarządzaniu własnymi pieniędzmi. Wykorzystują je także osoby uczące się czy też pracujące za granicą i kredytobiorcy spłacający pożyczki wzięte w obcej walucie. Jednakże nim zadecydujemy, żeby powierzyć swój kapitał kantorowi online, warto sprawdzić jego reputację oraz poziom bezpieczeństwa, m.in. poprzez weryfikację na portalu KNF, czy jest on uwzględniony na wykazie Komisji jako instytucja płatnicza.