Kredyt konsolidacyjny bez BIK – czy to możliwe?

Kredyt konsolidacyjny bez BIK – czy to możliwe?

Rozsądne korzystanie z produktów finansowych (oferowanych zarówno przez banki, jak i instytucje pozabankowe) nie musi być niebezpieczne. Problemy z ich spłatą i zagrożenie dla naszej płynności finansowej mogą jednak pojawić się, jeśli z pożyczek i kredytów korzystamy w sposób nieodpowiedzialny, zaciągając wiele zobowiązań naraz. W takich sytuacjach nie musimy być jednak skazani na popadnięcie w spiralę zadłużenia – możemy wykorzystać rozwiązania stworzone z myślą o ludziach takich jak my. Takim rozwiązaniem jest kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych.

Na czym polega kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych?

Jak wielu z nas na pewno wie, kredyt konsolidacyjny polega na tym, że kredytodawca spłaca wszelkie dotychczasowe zobowiązania klienta, który dzięki temu zamiast płacić wiele różnych rat, spłaca jedną, zazwyczaj dużo niższą niż suma poprzednich. Kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych są więc opcją nie tylko wygodniejszą (nie muszą oni pamiętać o wykonaniu kilku różnych przelewów), ale też bardziej opłacalną niż osobna spłata wszystkich zobowiązań. Kredyty konsolidacyjne są udzielane zarówno przez firmy pożyczkowe, jak i przez banki, ale warto mieć na uwadze, że firmy pożyczkowe łączą niemal wyłącznie kredyty bankowe.

Jak znaleźć najkorzystniejsze kredyty konsolidacyjne?

Kredyty dla zadłużonych bez zdolności kredytowej są łatwo dostępne. Może to dla klientów może przekładać się na spore problemy, związane z odnalezieniem najkorzystniejszej oferty. By ich uniknąć, powinniśmy poprosić o pomoc dobrego doradcy finansowego. Dzięki znajomości branży odszuka on oferty instytucji, które udzielą finansowania klientom takim jak my, a w razie potrzeby zasugeruje kredyty konsolidacyjne bez zdolności kredytowej.