Szkoła tenisa dla dzieci Kraków

Szkoła tenisa dla dzieci Kraków

Odwiedź www.teniskrakow.pl/. Skorzystaj z pomocy fachowców z szkoły tenisa dla dzieci Kraków

Aktywność ruchowa jest niezbędna i zalecana w wszelkiej formie, jednak nie wszystkie dzieci preferują aktywność, w postaci zażywania ruchu. W jaki sposób zachęcić je do wysiłku? Do wyboru mamy mnóstwo różnych sposobów, wśród których znajduje się też tenis dla dzieci. Tenis to nie tylko oryginalny sposób spędzania czasu, ale jest również interesującą zachętą dla dzieci, które nie lubią ćwiczeń fizycznych. Warto rozważyć w miarę wczesne rozpoczęcie przygody z tenisem, bo już czterolatki mogą uczestniczyć w lekcjach. Początkujący tenisista będzie potrzebował odpowiedniego sprzętu, który zapewni mu komfort rozgrywek, skuteczną naukę oraz zadowolenie.

Tenis dla dzieci – jak zacząć?

Gdy już postanowiliśmy rozpocząć treningi tenisa z naszym dzieckiem, czas na dobór sprzętu do gry. Powinniśmy dobrze przemyśleć zakup, bo strój do tenisa, obuwie, a przede wszystkim rakieta będzie miała ogromny wpływ na postępy nauki. Tenis to bardzo skomplikowana technicznie gra, a więc dobrze przygotować się do lekcji. Dzięki bogatej ofercie sprzętu do tenisa mamy możliwość doboru idealnej rakietki.. Przy podejmowaniu decyzji należy kierować się wiekiem dziecka oraz jego możliwościami fizycznymi. Nie ma sensu kupować rakiety zbyt ciężkiej lub za dużej, ponieważ uniemożliwi to maksymalne skorzystanie z możliwości jakie daje gra w tenisa. Warto sprawdzić wcześniej, jakie wymiary powinna posiadać dziecięca rakietka, np. dziecko w wieku 4-6 lat powinno używać takiej o wadze ok. 180g oraz 21 cali. Równie ważną kwestią jest wybór rączki do rakiety. Ponadto warto pamiętać o odpowiednim naciągu rakiety, który także wpływa na proces nauki gry. Jeśli nie jesteśmy pewni, jakie parametry są odpowiednie dla dziecka można zwrócić się o poradę do sprzedawcy, który skutecznie doradzi w sprawie doboru sprzętu. Przydatne są także treści umieszczone na każdej rakiecie. Tenis dla dzieci jest cennym doświadczeniem, jednak tylko gdy zadbamy o odpowiednie warunki gry naszego dziecka.

Grupowe treningi tenisa dla dzieci, czy lekcje indywidualne?

Okres dziecięcy cechuje się szybkim przyswajaniem wiedzy oraz umiejętności, warto odpowiednio spożytkować ten czas i zapisać na lekcję tenisa już dziecko w młodym wieku. Kwestia, która pojawia się na początku, wiąże się z formą gry w tenisa – czy uczyć się indywidualnie , czy grupowo.

Korzyści grupowych lekcji tenisa

Zajęcia grupowe dają wiele korzyści, m.in. dzieci poznają nowe osoby, testują różne style gry. Atmosfera sprzyja zdrowej rywalizacji i rozwija umiejętności dziecka. Przyczynia się to do szybkich postępów w nauce i bardziej angażuje w grę.

Zalety indywidualnych lekcji tenisa

Tenis jest zaliczany do atrakcyjnych sposobów na spędzenie wolnego czasu. Zajęcia w formie indywidualnych lekcji najlepiej sprawdzą się u uczestników, którzy chcą rozwijać się samodzielnie, pod kątem własnych umiejętności. Doświadczony nauczyciel rozwinie taktykę gry dziecka i zaprezentuje jak wygląda profesjonalny tenis.

Adres firmy:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]