Nadajnik optyczny – zasada działania

Nadajnik optyczny – zasada działania

Dowiedz się, gdzie kupić nadajnik optyczny

Ze względu na fakt, iż niemal wszyscy korzystamy z instalacji kablowych, powinny one w dzisiejszych czasach okazać się bardzo niezawodne. Nie może zatem dziwić, że elementy stosowane przez ekipy monterskie są najwyższej jakości – wyłącznie tak osiągalne jest zamontowanie w stu procentach bezawaryjnej sieci. Najistotniejszymi elementami są oczywiście kable, jednak – jak nietrudno się domyślić – bez innych elementów prawidłowe funkcjonowanie instalacji nie jest możliwe. Takimi ważnymi częściami sieci RTV są między innymi nadajniki optyczne, bo generują wiązki światła przekazywane następnie za pośrednictwem światłowodów.

Nadajnik optyczny w instalacjach

Jak przed chwilą wspomnieliśmy, nadajnik optyczny to kluczowy element każdej instalacji światłowodowej. Jest on trzecim podzespołem infrastruktury po źródle danych i koderze. Zakodowane informacje są w ten sposób transmitowane kablami, zaś potem transformowane przez detektor, żeby trafić do końcowego odbiorcy. Nadajnik optyczny generuje wiązkę lasera, która wyróżnia się niskim zniekształceniem danych i niezawodnością – dlatego prawie całkowicie zastąpił już pozostałe technologie.

Nadajnik optyczny – gdzie nabyć?

By sieć była efektywna oraz niezawodna, do jej zamontowania powinniśmy wykorzystać jedynie części wysokiej klasy. Nadajnik optyczny ze względu na ważną funkcję musi działać we wszystkich warunkach – z tego powodu o tym, gdzie go kupić należy pamiętać już podczas planowania sieci. Firmom zajmującym się fachowym montażem sieci zaleca się wybór tylko doświadczonych sprzedawców, a jeszcze lepszym wyjściem będzie kupno nadajników optycznych od ich wytwórcy, gdyż ci sprzedawane przez nich nadajniki obejmują możliwością reklamacji, a w przypadku komplikacji w czasie montażu – gwarantują specjalistyczną pomoc podmiotom z całego kraju.

Adres firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]