Biżuteria dla dzieci

biżuteria dla dzieci

Dziewczynki szybko pragną stać się jak ich mamy: mierzą ich ubrania i włóczą nogami w maminych szpilkach, pożyczają biżuterię. Jednak, by nasze rzeczy nie zostały uszkodzone w czasie zabaw, warto czasem zakupić pociechom własne akcesoria. Idealnym pomysłem na drobny prezent jest biżuteria dla dzieci. Inspiracją są propozycje ze strony bizuteriadladzieci.com.

Czym się kierować w zakupie biżuterii dla dzieci?

Podstawowym kryterium wyboru biżuterii dla dziewczynek powinna być ich funkcjonalność. Wiszące kolczyki nie mogą być długie, aby nasza pociecha nie zrobiła sobie krzywdy. Kolejnym aspektem jest wygląd. Bransoletki i wisiorki powinny wyglądać dziewczęco i niezbyt elegancko – wybierajmy te kolorowe, z dziecięcymi motywami. Zwróćmy uwagę na tworzywo, z jakiego zostały wykonane oraz jakość wykończenia – brak ostrych krawędzi, wypadające zakrętki do kolczyków.

Najciekawsze propozycje biżuterii dla dzieci

Najpowszechniej spotykane motywy na dziecięcej biżuterii to kwiatuszki, koniczynki i kokardki. Jeżeli chodzi o kolorystykę, królują rozmaite odcienie różowego, a także czerwień, błękit i biel. Generalnie, dziewczynki wolą srebro niż złoto. Biżuteria dla dzieci często uzupełniana jest o sznurki, tasiemki i plastikowe elementy, które powodują, że nie mamy wątpliwości co do tego, kto powinien ją nosić. Akcesoria specjalnie dla najmłodszych znajdziesz na bizuteriadladzieci.com.