Biżuteria z ametystami

ametysty, biżuteria z ametystami

Najpiękniejszą odmianą kwarcu jest ametyst. Największe złoża znajdują się w Brazylii oraz Montanie, Maine, Georgii i Arizonie, a także w innych państwach, na przykład: Japonii i Kanadzie. Ze względu na swoją unikatową purpurowo-fioletową barwę, jest niezwykle popularnym kamieniem szlachetnym, który wykorzystuje się w branży jubilerskiej. Biżuterię z ametystem znajdziesz na stronie ametysty.com.pl.

Kiedy założyć biżuterię z ametystami?

Biżuteria z ametystów odegrała swoją niemałą rolę w historii. Już Biblia wspomina o tym cennym kruszcu. Berło brytyjskich królów było inkrustowane ametystami, a w watykańskim skarbcu po dziś dzień leży znany papieski pierścień z tym ozdobnym kamieniem. Z tego powodu biżuterię z ametystem można wkładać przyjęcia czy spotkania biznesowe. Ametyst bardzo “lubi” srebro i w tym połączeniu prezentuje się szczególnie elegancko.

Biżuteria z ametystami i jej właściwości

Kolczyki czy bransoletki z ametystami warto nosić nie tylko na wielkie uroczystości, ale również na co dzień – w pracy. Poza pięknym wyglądem, kamień uwalnia ponoć od zmęczenia i dodaje cierpliwości. Czy tak jest w rzeczywistości? Przekonaj się o tym osobiście.