Co warto wiedzieć o pierścionkach zaręczynowych?

Co warto wiedzieć o pierścionkach zaręczynowych?

Więcej o pierścionkach zaręczynowych Kraków na https://obraczki.net.pl/17-pierscionki-zareczynowe

Kiedy odnajdziesz partnerkę, z którą postanowisz spędzić resztę życia, w końcu pomyślisz o małżeństwie. Przedtem jednakże ma miejsce ta wymarzony przez większość kobiet moment – oświadczyny, na które będzie Ci potrzebny pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowe – nie zawsze złoto i kamienie szlachetne

Podarowanie kobiecie pierścionka to niesłychanie stary zwyczaj, sięgający Starożytnego Egiptu. Pierścienie mają kształt okręgu, który reprezentuje nieskończoność. Zgodnie ze zwyczajem nosi się je na palcu serdecznym lewej ręki, nazywanym nawiasem mówiąc “palcem obrączkowym”, co wynika z przeświadczenia, iż od owego palca prowadzi “vena amoris”, a więc żyła wiodąca prosto do serca. Powszechnie uważa się, iż to Grecy przywieźli do Europy tradycję wręczania pierścionków zaręczynowych. Początkowo wytwarzano je ze skóry, z łodyg tataraku, a nawet kości słoniowej. Dopiero w późniejszym okresie Rzymianie wykorzystali do ich produkcji metali, przede wszystkim żelaza. Wartościowymi pierścieniami ze złota czy srebra obdarowywano tylko wtedy, kiedy mężowie pragnęli zademonstrować swoje bezgraniczne zaufanie do wybranki. Obecnie pierścionki zaręczynowe od razu kojarzymy ze złotem, drogimi kamieniami i platyną, jednak materiały te tak naprawdę powszechnie wykorzystuje się do ich sporządzania dopiero od kilku wieków, natomiast znaczący wzrost ich popularności można odnotować w poprzednim wieku.

Pierścionek zaręczynowy – ile powinieneś wydać?

Oczywiście idealna biżuteria zaręczynowa to platynowy pierścionek ze sporym diamentem, jednakże potencjał swobodnego łączenia różnych metali oraz kamieni jest ogromny. Oprócz diamentów wykorzystuje się rubin, szmaragd czy tanzanit. Niektórzy wybierają mniej drogocenne metale, jak tytan, srebro, stal damasceńską, jak również drewno, jednak w dalszym ciągu na rynku przeważają pierścionki sporządzone z platyny i przeróżnych rodzajów złota (czerwonego, żółtego i białego).
Ile winniśmy wydać na pierścionek zaręczynowy? Jeszcze n funkcjonowało pogląd, iż mężczyzna ma obowiązek zapłacić na niego minimum 2 miesięczne pensje. Koszt pierścionka zależny jest od kilku elementów: materiału, ilości karatów, wykorzystanego kamienia czy designu, skutkiem tego każdy odszuka elegancki, jedyny w swoim rodzaju pierścionek na swoją kieszeń. Miejmy jednak na uwadze, iż pierścionek zaręczynowy ma być w pierwszej kolejności symbolem uczucia oraz zaangażowania, wobec tego jego cena nie jest najważniejsza. Liczy się to, czy spodoba się naszej narzeczonej.

Adres firmy:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]