Duży wybór wisiorków srebrnych

Duży wybór wisiorków srebrnych

Chcesz zamówić zawieszki srebrne? Kliknij tutaj

Srebro to jeden z najchętniej wybieranych przez artystów surowców. Nie może to dziwić – jest plastyczne, świetnie wygląda i cechuje je interesujący refleks. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne wymagają jednak specjalnej ochrony – surowiec ten okazuje się naprawdę delikatny, w związku z czym łatwo go uszkodzić. Jak więc dbać o wykonaną ze srebra biżuterię?

Detergenty źle działają na wisiorki srebrne

Silne środki myjące dla srebrnych ozdób są zabójcze. Pod ich wpływem surowiec może odbarwiać się i blaknąć. Nie wolno zatem wykorzystywać ich w celu czyszczenia ozdób, a podczas sprzątania koniecznie powinniśmy ściągnąć wszelkie wisiorki srebrne i pierścionki.

Gdzie trzymać wisiorki srebrne?

Warto dbać o wisiorki srebrne także wtedy, kiedy ich nie nosimy. Do ich trzymania powinniśmy znaleźć pudełka wykładane od wewnątrz miękkim materiałem – unikniemy tak uszkodzenia. Metal ten źle reaguje też na styczność z wodą i ciepłem, które mogą sprawić, że wyblaknie lub się odkształci. Przed schowaniem do pudełka kilku przedmiotów, musimy wcześniej zabezpieczyć je miękką tkaniną albo włożyć do plastikowego worka.

Pielęgnacja wisiorków srebrnych

Do pielęgnowania srebra najlepiej użyć ciepłej wody z solą – doskonale zmywa powstający na powierzchni tego surowca osad. Poza tym sprawdzą się także alkohol, białko kurze oraz odpowiednie preparaty. Do pielęgnacji srebrnych ozdób powinniśmy korzystać z miękkich szmatek – sztywne potrafią uszkodzić powierzchnię.