Tani diament – biżuteria z cyrkoniami

Tani diament  – biżuteria z cyrkoniami

Znajdź cyrkonie

W zdobnictwie powszechnie stosowane są wiele kamieni szlachetnych. Stanowią one olśniewający element biżuterii, a automatycznie znacznie zwiększają cenę tworzonego dzieła. Skutkiem tego jest fakt, że dość wąska rzesza klientów jest w stanie pochwalić się najlepszymi skarbami w swojej biżuterii. Na szczęście istnieją też alternatywy dla oszczędnych osób.

Co uznajemy za cyrkonie? Ich użycie w biżuterii

Cyrkonie to syntetycznie wytwarzane materiały jubilerskie, nie pojawiające się w naturalnej formie w naturze. Jest to jedna z najlepszych alternatyw dla brylantów – z powodu praktycznie wyglądu nie do odróżnienia i zbliżonych cech. Zazwyczaj cyrkonia jest przezroczysta, ale wersje zawierające niestandardowe minerały mogą posiadać wszystkie barwy lub nawet modyfikować je dzięki wpływowi światła. Z uwagi na przytoczone właściwości estetyczne, cyrkonie stały się niezwykle popularne w jubilerstwie.

Biżuteria i medycyna – wykorzystanie cyrkonii

Jako, że cyrkonie swoje miejsce w jubilerstwie, jako elementy dekoracyjne biżuterii, choć nie jest to naturalnie jedyne ich zastosowanie. Stosuje się je przykładowo w celach medycznych (jako tymczasowe wypełnienie zębów mlecznych), do sprawdzania pH w wysokich temperaturach albo też przemyśle. W przeszłości, dzięki posiadanym właściwościom używane były nawet przez Rosjan w ich misjach kosmicznych. W przypadku, gdy interesuje nas najbardziej popularna forma cyrkonii, czyli biżuteria, kupić ją można na przykład za pomocą internetu.