Topaz mistyczny – dlaczego jest tak popularny?

Topaz mistyczny – dlaczego jest tak popularny?

Dowiedz się więcej o mistycznym topazie na www.mystictopaz.pl

Wspaniały blask oraz oryginalny, jak na topaz, odcień to najważniejsze cechy topazu mistycznego, który od dawna cieszy się dużym zainteresowaniem miłośników biżuterii. Choć na początku nietrudno pomylić się, że to inny minerał, topaz mistyczny okazuje się w rzeczywistości zwykłym topazem. Jego oryginalne walory są skutkiem odpowiedniej technologii produkcji – naturalny topaz jest w jej toku poddawany działaniu gorąca oraz powlekany niezauważalną warstwą kruszcu ozdobnego. Właśnie dlatego topaz mistyczny wygląda tak dobrze.

Kolory topazu mistycznego

Barwy, które przybiera topaz mistyczny zależne są zwłaszcza od metalu, jakim jest pokryty. Najczęściej widywany jest karmazynowy topaz mistyczny, robiony w połączeniu z tytanem. Chrom powoduje zaś, że topaz ma fioletowy kolor, niebieski z kolei jest wynikiem podgrzania kamienia bez jakichkolwiek dodatków. Szczególnie dobre skutki przynosi wykorzystywanie czystego topazu – zwłaszcza wydobywanego w Afryce, Brazylii lub Azji.

Biżuteria z topazem mistycznym

Jak w poprzednim akapicie wspomnieliśmy, niepowtarzalne właściwości topazu mistycznego są bardzo cenione przez złotników. Często używają go więc do produkcji wisiorków, pierścionków czy broszek. Wbrew pozorom biżuteria z topazem mistycznym może być noszona nie tylko do wieczorowych kreacji – doskonale wygląda również w pracy. Istotna jest również mnogość barw, sprawiająca, że prościej można dobrać biżuterię do danej kreacji.