Z czego wytwarza się kolczyki z kamieniami

Z czego wytwarza się kolczyki z kamieniami

Szukasz kolczyków z kamieniami? Sprawdź www.bizutik.pl

Mimo, że biżuteria może być piękna i bez kamieni szlachetnych, to trudno wyobrazić sobie bez nich eleganckie bransoletki czy wisiorki. Kamienie mogą całkowicie odmienić wygląd ozdób – inny styl mają wszak ozdoby z topazami, odmienny z kolei te wysadzane turkusem. Które naszyjniki oraz kolczyki z kamieniami cieszą się największą popularnością? Jakie Minerały stosowane w warsztatach złotników są naturalne, a które są syntetycznymi odpowiednikami? To może zadziwić – zwłaszcza osoby, które nie mają wiedzy o jubilerstwie.

Kryształki Swarovskiego a kolczyki z kamieniami

Warto nadmienić, iż sporo surowców wykorzystywanych do produkcji kolczyków z kamieniami to minerały syntetyczne. Wśród nich najpierw należy wymienić cyrkonie, które powstają z itru i cyrkonu, a rozmaite odcienie są zasługą takimi dodatkom, jak chrom albo nikiel. Poza nimi, minerałami sztucznymi są też kryształki Swarovskiego – produkuje się je ze specjalnego szkła.

Najdroższe kolczyki z kamieniami

Złotnicy dużo chętniej stosują jednak minerały szlachetne. Najpopularniejsze to niewątpliwie topazy, które mogą przybierać odcienie od błękitnych do różowych i bardzo twarde diamenty. Kolczyki z kamieniami nierzadko wytwarzane są również z bursztynu, turkusu i opalu. Wykorzystanie prawdziwych minerałów zazwyczaj podnosi koszty zakupu tego typu kolczyków. Dobrze jednak zdać sobie sprawę, iż są to dzieła znacznie bardziej oryginalne, niż te zdobione sztucznymi materiałami.

Adres firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]