Digital painting – kurs pomoże ci opanować podstawy oprogramowania

Digital painting – kurs pomoże ci opanować podstawy oprogramowania

Aktualna oferta kursu digital paintingu.

Sztuki wizualne nie zostają w tyle i od dłuższego czasu starają się podążać drogą rozwoju cyfrowego. Talent do malarstwa tradycyjnymi metodami obecnie nie jest już jedynym warunkiem, by zdobyć pracę w branży filmowej czy gamingowej, gdyż te gałęzie rozrywki do projektowania postaci czy świata przedstawionego korzystają przede wszystkim z specjalistycznego oprogramowania komputerowego. Wiedząc o tym mnóstwo początkujących artystów zaczynając swoją przygodę z rysunkiem natychmiast sięga po znane programy, stosowane powszechnie w malarstwie cyfrowym.

Malarstwo komputerowe – jakie narzędzia można użyć?

Jest sporo programów wykorzystanych współcześnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa komputerowego. Jednym z najstarszych z nich jest Photoshop od Adobe, który mimo iż powstał jako narzędzie do obróbki zdjęć, błyskawicznie stał się ulubionym softwarem game developerów oraz ilustratorów. Za sprawą sukcesu Photoshopa powstały kolejne pokrewne programy, jak przykładowo Clip Paint Studio, ArtRage czy Affinity Photo, w których przy zastosowaniu najrozmaitszych cyfrowych pędzli można tworzyć dzieła wyglądające jak obrazy wykonane farbami akwarelowymi, gwaszem bądź farbami akrylowymi. Malarstwo cyfrowe daje twórcom większą wolność – artysta ma możliwość cofnięcia niefortunnych maźnięć pędzla, jak również ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowe farby wszak nigdy się nie wyczerpią!

Wybierz kurs malarstwa cyfrowego online z możliwością konsultacji z autorem kursu

W praktyce nauka malarstwa cyfrowego przebiega w zbliżony sposób jak opanowywanie tradycyjnych technik malarskich. Naturalnie pierwsze próby warto podjąć samemu, jednak aby rozwinąć jak najlepiej swoje umiejętności, a zarazem poznać niezbędne triki stosowania pędzli i zaawansowane funkcje oprogramowania, najlepiej wziąć udział w kursie opracowanym przez wykwalifikowanego instruktora. Jeśli w pobliżu twojego zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która miałaby w ofercie kurs malarstwa cyfrowego, możesz kupić dostęp do najrozmaitszych video kursów Adobe Photoshop online. Zróżnicowanie zagadnień jakie analizują takie kursy jest rozległe i nie uczą one jedynie podstawowych funkcji oprogramowania. Istotne jest jednakże, by postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online postawić na taki, który pozwala użytkownikowi na konsultacje z twórcą kursu.

Adres firmy:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]