Podłoża ogrodnicze – poradnik

Podłoża ogrodnicze – poradnik

Prace w ogrodzie wymagają wykorzystywania odpowiednich podłoży, które pozwolą osiągnąć rewelacyjne rezultaty. Jakie podłoża ogrodnicze są najczęściej stosowane? Czy zielone dachy wymagają szczególnego rodzaju podłoża?

Podłoża ogrodnicze – węgiel brunatny i minerały sztuczne

Zainwestowanie w specjalistyczne podłoże ogrodnicze pozwoli wyhodować bujną roślinność, dlatego szalenie ważny jest wybór specjalnych produktów. Chcesz, żeby w Twoim ogrodzie wyrosła imponująca roślinność, której nie zniszczą negatywne czynniki atmosferyczne? W sklepach można znaleźć wiele rodzajów produktów ogrodniczych, które gwarantują znakomite rezultaty. Niektóre typy roślin wymagają specyficznych warunków – w takim przypadku zalecane jest mieszanie rozmaitych rodzajów podłoży. W skład podłoży dostępnych w sklepach wchodzą np. torf, ziemia wrzosowa, nawozy mineralne, perlit. Ziemie odróżniają się od siebie odczynem PH, zawartością azotu i właściwościami fizycznymi.

Podłoża ogrodnicze – zastosuj specjalistyczny substrat na dachu

Ogród na dachu był Twoim marzeniem? Takie rozwiązanie jest nadal niezwykle modne i pozwala poczuć się jak na urlopie. Jeśli chcesz cieszyć się bujną roślinnością, musisz zastosować odpowiedni substrat. W sklepach dostaniesz substraty intensywne i ekstensywne. Pierwszy rodzaj podłoża wykorzystuje się np. do dużych roślin. Na substracie intensywnym można wysiewać również krzewy. Wymaga on szczególnej pielęgnacji i nie może być zastosowany na dachach o dużym kącie nachylenia. Przeciwwskazaniem do jego zastosowania jest też duże obciążenie dachu. Natomiast podłoża ekstensywne są stworzone do uprawiania mniej wymagających roślin, takich jak rozchodniki, zioła i macierzanki. Chcesz uprawiać rośliny odporne na suszę, które nie wymagają pracochłonnej pielęgnacji? Zainwestuj w podłoża ekstensywne. Możesz je zastosować nawet na bardzo skośnych powierzchniach.