Poznaj rolę prawników w zakresie prawa rodzinnego

Poznaj rolę prawników w zakresie prawa rodzinnego

Jednym z najistotniejszych zakresów działalności Kancelarii Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. jest prawo rodzinne Najpopularniejsze sprawy z jakimi zgłaszają się do nas Klienci to sprawy o rozwód oraz alimenty, jednakże mamy duże doświadczenie również w prowadzeniu spraw związanych z władzą rodzicielską, uregulowaniem kontaktów czy ojcostwem i macierzyństwem.

Rozwody, separacje, alimenty – sprawy dotyczące prawa rodzinnego

Prawo rodzinne to wyjątkowa sfera prawa, ponieważ prowadzenie spraw z tego zakresu wymaga od prawnika nie tylko znajomości przepisów, ale przede wszystkim odpowiedniej postawy w stosunku do Klienta, który powierza nam swoje najbardziej osobiste sprawy. Podczas prowadzenia spraw rodzinnych jesteśmy przygotowani na stały kontakt z Klientami i prowadzenie ich przez każde stadium sprawy w sposób dla nich najmniej bolesny. Naszym celem jest dopasowanie się do oczekiwań naszych Klientów szczególnie w zakresie ich zaangażowania w całą sprawę.

Prawo rodzinne – sposób działania kancelarii radcy prawnego

Prowadzenie spraw rodzinnych rozpoczynamy od pierwszego kontaktu z Klientem w formie spotkania twarzą w twarz lub rozmowy telefonicznej bądź przez Skype. Staramy się wtedy zebrać maksymalną ilość informacji związanych ze sprawą oraz poznać osobę, w imieniu której będziemy działać przez najbliższe miesiące. Następne etapy naszej pracy to sporządzanie pism procesowych, reprezentowanie Klientów przed sądem lub innymi podmiotami, jak np. mediatorzy. W trakcie prowadzenia każdej sprawy zawsze staramy się znaleźć możliwość na zakończenie jej ugodowo. Takie podejście wywodzi się z faktu, iż wiele konfliktów ma swoje źródło w silnych emocjach, a prawnik, jako osoba neutralna, nie jest pod ich wpływem i ocenia sprawę wyłącznie z punktu widzenia prawa.