Poznaj rolę radców prawnych w zakresie prawa pracy

Poznaj rolę radców prawnych w zakresie prawa pracy

Kancelaria Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. ma wieloletnie doświadczenie w dziedzinie prawa pracy, tak z punktu widzenia pracownika, jak i pracodawcy. Nasza działalność koncentruje się nie tylko na prowadzeniu spraw sądowych, ale także na doradztwie w obszarze bieżącej interpretacji prawa pracy.

Prawo pracy – rola kancelarii radców prawnych

Reprezentując Pracodawców, najczęściej pomagamy im w opracowaniu wszelkiego rodzaju dokumentacji na etapie nawiązania stosunku pracy, jego kontynuacji oraz rozwiązania. Świadczona przez nas pomoc prawna ma za zadanie nie tylko poprowadzić naszych Klientów przez te etapy, ale również uchronić ich przed sprawami sądowymi z pracownikami. Jesteśmy świadomi, iż wraz z rozwojem przedsiębiorstwa, stosowanie prawa pracy staje się większym wyzwaniem. W związku z tym naszym priorytetem jest działanie w sposób niewidoczny dla Klienta, który dzięki temu może skupić się na kierowaniu biznesem, a nie na zawiłościach prawnych.

Prawo pracy – radca prawny jako pełnomocnik Pracownika

Nierzadko zdarza się nam stawać roli pełnomocnika Pracownika. W tym zakresie o wiele częściej nasza praca polega na prowadzeniu spraw sądowych dotyczących nawiązania stosunku pracy, bezprawnego rozwiązania umowy o pracę czy chociażby godzin nadliczbowych. Niewątpliwie obliguje nas to do zupełnie odmiennego zaangażowania, ponieważ tego rodzaju sprawy związane są ze znacznymi trudnościami na tle postępowania dowodowego. Z tego powodu przekonanie sędziego do uznania racji naszego Klienta staje się dużym wyzwaniem.