Projekt gazety korporacyjnej

Projekt gazety korporacyjnej

Potrzebujesz sporządzić biuletyn firmowy? Dobrze trafiłeś! Skieruj się na www.pracowniaregister.pl

Firmowy biuletyn to znakomity sposób komunikacji wewnątrz przedsiębiorstwa, ale również działanie wykraczające poza mury firmy. Sprawdźmy zatem, jakie artykuły warto zamieścić w takim biuletynie i czy warto postawić na ten rodzaj komunikacji.

Projekt gazety – w zakładach produkcyjnych i przedsiębiorstwach

Korporacyjny biuletyn może pełnić dwie funkcje. Pierwszą z nich jest wspieranie komunikacji wewnątrz przedsiębiorstwa – pisanie o zdobytych nagrodach, pochwalenie się wysokimi wynikami, wywiady z wyróżniającymi się członkami personelu. Takie broszury mają istotne znaczenie dla funkcjonowania całej firmy, bowiem znakomicie motywują personel. To sprawia, że podwładni bardziej angażują się w funkcjonowanie firmy, czują się dumni ze swojego miejsca pracy, a ich rutynowe obowiązki dają im większą dawkę satysfakcji. Statystyki pokazują, że korporacyjny biuletyn sprawia, że pracownicy czują się bardziej odpowiedzialni za wytwarzane artykuły, zwiększa się też poziom pozytywnej rywalizacji. Wielką zaletą jest także redukowanie szumów komunikacyjnych między jednostkami, które są częstą przyczyną konfliktów w wielu przedsiębiorstwach. Gazeta firmowa gwarantuje również całkowitą przejrzystość strategii zakładu.

Projekt gazety – dotrzyj do potencjalnych inwestorów

Oczywiście gazeta korporacyjna to również niezastąpiona forma marketingowa. Gazetka trafia do czytelników takich jak: kontrahenci, konkurencja, partnerzy firmy, studenci. Gazeta firmowa dzięki temu realizuje cele promocyjne, zwiększa sprzedaż, a także wspiera działania PR. Myśląc o wydawaniu gazety korporacyjnej musimy w pierwszej kolejności zaangażować redaktorów i zaprojektować szatę graficzną. Najlepiej posiłkować się pomocą profesjonalistów (tj. studiów graficznych), którzy stworzą projekt gazety, określą wygląd gazetki i zajmą się kwestiami technicznymi. Z ich pomocą firmowy biuletyn z pewnością wypełni swoją misję.

Adres firmy:
Pracownia Register
ul. Murarska 3c lok. 8
31-311 Kraków

Tel.: +48 12 265 85 50
Mob.: +48 503 342 656
E-mail: [email protected]