Dzieci też mogą gotować – warsztaty kulinarne dla dzieci

kurs gotowania dla dzieci

Dzieci lubią asystować nam w gotowaniu – dekorować wypieki czy wybierać i przynosić składniki. Chcesz podsycić fascynację Twojego malucha? Zapisz je na kursy gotowania dla dzieci. Tutaj dowiesz się, czego uczą takie zajęcia.

Zalety kursu gotowania dla dzieci

Warsztaty kulinarne dla dzieci mogą uczestniczyć pociechy w wieku od sześciu do dziesięciu lat. W czasie kursu dzieci nie tylko zdobywają pożyteczne umiejętności, ale też uczą się niezależności oraz kształtują swoją pomysłowość. A równocześnie wyśmienicie się bawią. Komponowanie niecodziennych smaków, wybieranie oraz mieszanie składników oraz ćwiczenie smacznych przepisów – całość powoduje, iż dzieci chętnie gotują i stają się bardziej świadome w kuchni. Dzieci poznają też reguły, jakie trzeba stosować w kuchni, co bez wątpienia wpływa na ich bezpieczeństwo w trakcie gotowania. W warsztatach mogą również asystować rodzice, dlatego jest to świetna sposobność do spędzenia czasu wspólnie z potomkiem. Rodzice mogą przypatrywać się kulinarnym wysiłkom swoich dzieci, a następnie spróbować tego, co udało się stworzyć.

Warsztaty kulinarne dla dzieci – nawet dla przekornych pociech

Spotkania prowadzone są przez 3 godziny zegarowe i odbywają się w Krakowie. W trakcie kursu uczestnicy przyrządzają deser oraz danie główne. Mali entuzjaści kuchennego rzemiosła mogą wybrać przysmaki kuchni włoskiej – spróbować swoich sił w pieczeniu pachnącej, ozdobionej świeżymi dodatkami tradycyjnej pizzy, ewentualnie ugotować smaczny makaron na słono bądź słodko. W trakcie warsztatów grupa przygotowuje także smaczny deser – mus z polewą owocową i mascarpone. Nauka poprzez uczestnictwo w zabawie to świetny sposób spędzania wolnego czasu, a własnoręczne szykowanie ulubionych posiłków niesie pociechom wiele satysfakcji. Nawet bardzo niepokorne dziecko będzie z pasją oddawało się pieczeniu smacznej pizzy bądź dekorowaniu tortu. Warsztaty kulinarne dla dzieci organizuje profesjonalny szef kuchni, który ma wieloletnią praktykę oraz odpowiednie nastawienie do dzieci.

Adres firmy:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]