Najciekawsze trasy rowerowe w Małopolsce

Najciekawsze miejsca w Małopolsce

Tatry, Przełom Dunajca, kopalnia soli w Wieliczce – to w największym stopniu dobitne atrakcje Małopolski. Jakie jeszcze interesujące miejsca warto odwiedzić? Przedstawiamy interesujące, popularne oraz nowe, ale z pewnością najpiękniejsze miejsca w Małopolsce.

Mało znane oraz nieznane miejsca w Małopolsce

Atrakcji w Małopolsce jest bez liku – w wielu z nich spotykamy tłumy, ale czy znasz te mniej znane i nowe miejsca w Małopolsce, jakie należałoby ujrzeć?
Zamek Tenczyn w Rudnie nie jest atrakcją zupełnie nieznaną, jednak jednakże mniej słynną niż inne malownicze ruiny – odwiedzają go po największej części amanci zamków oraz mieszkańcy okolicy. Tymczasem zamek Tenczyn nie bez powodu bywa definiowany jako perła na Szlaku Orlich Gniazd – ruiny, chociaż nie są rozległe, przedstawiają się interesująco, a nawet tajemniczo, a na dodatek rozciąga się z nich cudny krajobraz – przy dobrej pogodzie wolno podziwiać Tatry.
Inne mniej legendarne atrakcje w Małopolsce to drewniane kościoły oraz cerkwie. Jeden z najbardziej intrygujących drewnianych kościołów mieści się w Dębnie Podhalańskim – został wpisany na listę UNESCO pomiędzy innymi ze względu na najodpowiedniej zachowaną polichromię w Europie, która zdobi jego wnętrze.
Małopolska słynie z Tatr oraz Pienin, ale warte uwagi są również mniej widokowe pasma górskie. Przykładem nieomalże nieznanego miejsca w Małopolsce jest niesłychanie romantyczny Beskid Niski, o wiele mniej skomercjalizowany oraz słynny niż Bieszczady, chociaż ma pokrewne zalety.
Ciekawe miejsca w Małopolsce / Piękne i interesujące miejsca w Małopolsce / Najpiękniejsze ciekawe miejsca w Małopolsce / Powinieneś to zobaczyć! Interesujące miejsca w Małopolsce
Wszyscy słuchali o kopalni soli w Wieliczce, jednak mało kto wie, iż kopalnia soli w Bochni to najstarszy funkcjonujący zakład przemysłowy w Europie, a tutejsza historia wydobycia soli ma nawet 3500 lat.
Inne piękne, interesujące miejsce w Małopolsce to niewątpliwie Zalipie, innymi słowy wieś ze słynnymi bielonymi chatami ozdobionymi kolorowymi kwiatami.
Na koniec trzeba wtrącić o Dolinkach Krakowskich. Turyści raczej tu nie docierają, chociaż tutejsze skały przyciągają miłośników wspinaczki, nie tylko amatorów, lecz także uznanych alpinistów oraz himalaistów.