Najlepsze trasy rowerowe Małopolski

Najlepsze trasy rowerowe Małopolski

Trasy rowerowe w Małopolsce. Uzyskaj więcej informacji.

Małopolska ma możliwość poszczycić się rozległą różnorodnością geograficzną naturalną i ślicznymi krajobrazami. Gigantyczne wrażenie robią w głównej mierze góry, jakich w Małopolsce nie brakuje – niemniej jednak nie tylko. Wiele z efektownych miejsc można odwiedzić rowerem. Opisujemy najpiękniejsze trasy rowerowe w Małopolsce!

Małopolska na rowery! / Małopolska – trasy rowerowe / Małopolska – najładniejsze trasy rowerowe / Trasy i szlaki rowerowe – Małopolska

Trasy oraz szlaki rowerowe w Małopolsce są wybitnie zróżnicowane. Odnajdziemy tu zarówno takie szlaki rowerowe, jakie są trudne technicznie, jak oraz trasy fenomenalne do jazdy z dzieckiem. Przykładem tej ostatniej będzie VeloKrynica, łącząca Muszynę z Krynicą. Obszary są niezmiernie malownicze, a trasa rowerowa odseparowana od ruchu samochodowego, co umożliwia beztroską jazdę oraz podziwianie widoków.
Jako że wymieniamy najpiękniejsze trasy rowerowe w Małopolsce, nie jesteśmy w stanie nie wspomnieć o trasie VeloDunajec, jaką co poniektórzy nazywają wręcz wizytówką Małopolski. Po drodze napotykamy wiele atrakcji, pomiędzy innymi Zakopane, Jezioro Czorsztyńskie, zamek w Nidzicy, Jezioro Rożnowskie, ale prawdopodobnie najogromniejszą z nich jest wycieczka szlakiem biegnącym przełomem Dunajca. Tutejsze pejzaże są pamiętne!
Inną trasą rowerową, która należy do najpiękniejszy w Małopolsce – a przy tym w najwyższym stopniu znanych oraz najentuzjastyczniej odwiedzanych – jest VeloCzorsztyn. Ten szlak rowerowy biegnie naokoło Jeziora Czorsztyńskiego. Jego pozytywem – oprócz pięknych widoków (i to obojętnie od pory roku) – jest perfekcyjna powierzchnia i mnogość atrakcji oraz dostatnie zaplecze gastronomiczne.
Małopolska na rowery! Na koniec nadmieńmy o jednym z najsłynniejszych szlaków turystycznych w Polsce – Szlaku Orlich Gniazd, ma on bowiem własny rowerowy wariant. Ten trakt rowerowy zapewnia takie atrakcje jak poetyczne ruiny zamków oraz przyciągająca natura, lecz również przewyższenia i trudności techniczne na trasie.