Szukasz niecodziennych wrażeń? Odważ się na wycieczkę na Kilimandżaro!

Szukasz niecodziennych wrażeń? Odważ się na wycieczkę na Kilimandżaro!

Kilimandżaro wycieczka. Uzyskaj więcej informacji.

Sięganie po górskie szczyty to cel wielu podróżników, którzy lubią nietuzinkowe wyjazdy. Niezapomnianych doznań na pewno dostarczy ekspedycja na Kilimandżaro.

Z jakiej przyczyny warto uczestniczyć w wyprawie na Kilimandżaro?

Położona w Tanzanii góra Kilimandżaro jest dominującym szczytem Afryki – wznosi się prawie 6 km n.p.m. Turystów przyciągają w głównej mierze niepowtarzalne widoki, sposobność ujrzenia wyjątkowych zwierząt w ich rzeczywistym środowisku, jak również kurczące się już lodowce. Masyw tworzą trzy góry stanowiące ślad po wulkanach – Shira, Mawenzi oraz Uhuru. Wyprawa na najwyższy szczyt Afryki wymaga należytego przygotowania – ze względu na sporą wysokość realne jest niebezpieczeństwo rozwinięcia się choroby wysokościowej, z kolei zmienna pogoda sprawia, że zdobycie masywu jest dla turystów trudnym zadaniem. Osoby szykujące się do uczestnictwa w wyprawie muszą dysponować solidną kondycją fizyczną i psychiczną, które pozwolą na marsz przez około 8 do 9 godzin na przestrzeni wielu dni.

O czym trzeba pamiętać przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W toku szykowania się do wyjazdu na Kilimandżaro musimy wykonać obowiązkowe szczepienie przeciw żółtej gorączce, po którym pacjent odbiera tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim wyjedziemy wskazane jest też zrobić zapas medykamentów przeciw malarii. Przed zarażeniem się ochroni też odpowiednia profilaktyka – zastosowanie preparatów odstraszających insekty, a także korzystanie z odzieży z długimi nogawkami i rękawami. A jak uchronić się przed rozwojem choroby wysokościowej? Wejście na szczyt Kilimandżaro powinno być poprzedzone trwającą kilka dni aklimatyzacją, która przygotuje organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]