Trekking w Alpach – wycieczki nie tylko dla zaawansowanych

Trekking w Alpach – wycieczki nie tylko dla zaawansowanych

Wyprawa w Alpy - sprawdź informacje o ofercie na www.exploruj.pl.

Entuzjaści gór, którzy poznali już dobrze wszystkie szlaki w w Sudetach, w Karpatach i w Górach Świętokrzyskich, ostatecznie zaczynają wypatrywać kolejnych wrażeń i przeglądają oferty wycieczek w inne góry Europy. Wielu z nich skusi podróż w Alpy, gdzie zapewne po raz pierwszy zmierzą się z narciarstwem bądź trekkingiem wysokogórskim.

Mont Blanc oraz pozostałe szczyty Alp

Alpy to najwyższy łańcuchem górskim Starego Kontynentu, który obejmuje swoim obszarem kilka państw, m.in. Austrię, Włochy, Liechtenstein oraz – naturalnie – Francję, gdzie leży najwyższy wierzchołek górski w Europie, a więc Mont Blanc, zwany również Dachem Europy (jego wysokość to 4808 m n.p.m.). Ale to nie jedyny 4-tysięcznik w Alpach – pozostałe zjawiskowe szczyty, o zdobyciu których fantazjują wspinacze z całego globu, to np. Dom – 4545 m n.p.m., Zumsteinspitze – 4563 m n.p.m. i Weisshorn – 4506 m n.p.m. , jak również inne ważne dla alpinizmu wierzchołki, jak Tre Cime di Lavaredo oraz szczyty grani Grandes Jorasses. Wyróżnia się wysokie Alpy Zachodnie i niskie Alpy Wschodnie.

Podczas wyprawy w Alpy możesz podnosić swoje umiejętności

Jakie wyprawy w Alpy mają w ofercie rodzimi organizatorzy wycieczek oraz trekkingów w górach? Jest kilka interesujących ofert kierowanych do pasjonatów gór o różnorodnym szczeblu zaawansowania. Ci, którzy nie mieli uprzednio kontaktu z narciarstwem wysokogórskim, ale mogą pochwalić się stosowną wydolnością fizyczną i nabyli już umiejętność jazdy na nartach, mogą wyjechać na 7-dniowy skitour po terenach włoskiego Południowego Tyrolu. Z kolei do osób zaawansowanych kierowane są wypady na austrackie via ferraty połączone ze szkoleniami prowadzonymi przez instruktora-przewodnika, pomaga podnosić swoje kwalifikacje. Tym, których obchodzi zwłaszcza zdobycie wiedzy, rekomendujemy dziesięciodniowy Projekt 6000, którego celem jest nauka podstaw bezpiecznego przemieszczania się w górach wysokich. Bezdyskusyjną zaletą takich wycieczek jest to, że organizowane są w małych, maksymalnie 7-osobowych grupach, co powoduje, że każdy z partycypantów otrzymuje całkowitą uwagę instruktorów.

Z profesjonalnymi szkoleniowcami oraz przewodnikami, wyprawa w Alpy okaże się zachwycającym doświadczeniem, przynoszącym radość z przełamywania osobistych ograniczeń, jak również rozpalającym apetyt na więcej.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]