Trekkingi na najpiękniejszych trasach – gdzie wyjechać?

Trekkingi na najpiękniejszych trasach – gdzie wyjechać?

Potrzebujesz szczegółowych wiadomości o wyprawach trekkingowych dla początkujących? Dobrze trafiłeś! Wejdź na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/trekkingi/.

Górskie wypady mogą mieć różne formy. Od spokojnych spacerów po prostych szlakach w bezpośrednim sąsiedztwie schronisk turystycznych, przez wielogodzinne, piesze marsze po trasach stojących wyżej pod względem skomplikowania, aż po rygorystyczne trekkingi. By uczestniczyć w tych ostatnich, niezbędna jest praktyka w przemieszczaniu się po górach (po oznaczonych trasach, jak i poza nimi), minimum dobra sprawność fizyczna, jak również zdolność korzystania ze sprzętu wspinaczkowego oraz turystycznego. Jednakże w zamian za niejednokrotnie gigantyczny nakład pracy otrzymujemy możliwość podziwiania niesamowitych widoków i obcowania z dziewiczą przyrodą.

Skala trudności trekkingów

Stopień trudności jest uzależniony od terenów, przez które prowadzą trekkingi. Fachowcy klasyfikują 3 stopnie trudności pieszych wycieczek w regiony górskie. W trekkingach najniższego stopnia partycypować mogą Ci, którzy mają dobrą sprawność fizyczną, a stan ich zdrowia nie jest przeszkodą do zwiększonej aktywności. Drugi stopień trudności wymaga dobrej sprawności fizycznej oraz co najmniej minimalnego doświadczenia w górach – chociażby w Tatrach. Najwyższy stopień to wyprawy dla jednostek ze znakomitą sprawnością, wiedzą z obszaru charakteru wysokich łańcuchów górskich i potrafiących obsługiwać sprzęt, jak również przyzwyczajonych do uciążliwych warunków biwakowania w trakcie wielodniowej wyprawy.

Gdzie uprawa się najlepsze trekkingi?

Trekkingi można prowadzić we wszystkich łańcuchach górskich. W Polsce entuzjaści tego typu obcowania z naturą bardzo upodobali sobie szlaki tatrzańskie. Jeżeli natomiast idzie o pozostałe góry Europy, największą popularnością szczycą się bałkańskie Góry Przeklęte, leżące na granicy z Azją Kaukaz i Ural, Karpaty Wschodnie, a także Alpy. Osoby najbardziej wprawne w trekkingu powinny natomiast spróbować swoich sił w trakcie wyprawy w Karakorum, Himalajach czy Andach.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]