Trekkingi w górach całego świata

trekkingi Himalaje, wyprawy w góry

Wędrówki po najwyższych górach utożsamiamy szczególnie z naprawdę wykwalifikowanymi alpinistami. Tymczasem do trekkingów zbędne okazują się najczęściej takie kwalifikacje – w różnych górach poprowadzono wszak szlaki, z którymi upora się dowolny turysta – jeśli oczywiście posiada odpowiednie narzędzia, tj. kijki gwarantujące stabilność na nierównych nawierzchniach i buty z przyczepną podeszwą. Na najniebezpieczniejszych odcinkach potrzebna okaże się również obecność dobrego instruktora, bo ten pokaże, jak używać dodatkowego, gwarantującego bezpieczeństwo sprzętu. W jakich sytuacjach więc okaże się on potrzebny? W jakich górach najczęściej odbywają się trekkingi?

Trekkingi na technicznych trasach

Trekkingi bywają czasem prowadzone w naprawdę technicznym obszarze, co powoduje, iż niezbędne okazują się narzędzia ułatwiające pokonanie trasy. Najważniejszymi z nich są niewątpliwie raki, które zapewnią przyczepność również na oblodzonych szlakach – a na wielu górach spotkać je można również podczas upałów. Na trudnych podejściach pomocny będzie również czekan. Do obsługi obu narzędzi niezbędne są właściwe umiejętności – dlatego niedoświadczeni turyści na trekkingi powinni wybrać się wraz z instruktorem, bo ten pokaże nam, jak bezpiecznie przejść szlak.

Najpopularniejsze miejsca na trekkingi

Trekkingi umożliwiają zobaczenie najbardziej ciekawych szczytów na świecie, które zwykle są nieosiągalne dla większości gości. Najchętniej prowadzone są w wysokich pasmach – polscy górołazy często wyjeżdżają w słowackie Tatry, a poza tym do Włoch czy na norweskie fiordy. Sporym zainteresowaniem w gronie fanów trekkingu szczyci się również Kilimandżaro oraz Andy w Peru. Turyści, którzy zdobyli już pewne umiejętności w wędrówkach po górach mają szansę zaś wybrać się w Himalaje – trekkingi odbywają się tam m. in. w okolicach Everestu oraz Broad Peak.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]