Wakacje inne niż wszystkie – aktywne wyprawy w góry

Wakacje inne niż wszystkie – aktywne wyprawy w góry

Szukasz szczegółowych informacji o aktywnych wyprawach? Znakomicie trafiłeś! Wejdź na www.exploruj.pl.

Rozróżnia się dwie grupy ludzi: ci, którzy czas wolny lubią spędzać na błogiej bezczynności i ci, którzy w każdy dzień wolny muszą zrobić coś nadzwyczajnego, czego dotychczas nie doznali. Specjalnie dla takich osób biura turystyczne szykują nietuzinkowe oferty wycieczek dla aktywnych.

Aktywne wyprawy – wspaniała sposobność, aby przyswoić sobie dodatkowe kwalifikacje

Aktywne wycieczki to pieczołowicie zaplanowane kilkudniowe wyprawy dla tych, którzy chcieliby zobaczyć przeróżne regiony świata oraz naszej ojczyzny od kompletnie nowej strony. Scenariusz takich wypraw jest jest pełen niesamowitych atrakcji, których zwykły wczasowicz nie doświadczy z pozycji komfortowego siedziska na werandzie dzierżawionej kwatery w górach. Wycieczka dla osób poszukujących nowych doświadczeń to również świetna sposobność, aby zdobyć przydatne kwalifikacje, bo niejednokrotnie wiąże się ze instruktażami koniecznymi do poznania zasad poprawnego zachowania się w określonym terenie. W czasie wycieczki w góry można między innymi dowiedzieć się, jak korzystać z czekana i raków czy jak poruszać się po via ferratach. Partycypanci zapoznają się metody survivalu, a także tego, co zrobić w groźnych okolicznościach, które mogą ich zaskoczyć, a więc przykładowo w razie lawiny. Wypada także nadmienić, że taka wyprawa w góry nafaszerowana jest trudnymi zadaniami wymagającymi zaufania i współpracy pomiędzy członkami grupy, co może skończyć się zawiązaniem długoterminowych przyjaźni.

Wyprawy dla aktywnych to nie tylko góry w Polsce

Najbardziej atrakcyjne wyprawy, które będą wymagały od nas świetnej wytrzymałości fizycznej, to przeważnie wycieczki w góry, w tym także w góry wysokie, a kierunkiem są wierzchołki rozsiane po całym świecie. Osoby bez doświadczenia w wycieczkach po górach, ale z dobrą kondycją fizyczną, mogą wziąć udział np. w trekkingu po Podhalu i pokonać cztery główne szczyty tego regionu: Giewont, Trzy Korony, Turbacz i Babią Górę. Mogą również zwiedzić Sycylię, gdzie zobaczą miejscowe parki narodowe, wulkan Etna i zwiedzą zachwycające miasta tej wyspy – Palermo, Trapani oraz Katanię. Ale Stary kontynent to nie jedyne regiony, dostępne dla niedoświadczonych podróżników – bez problemu dadzą sobie rade także w czasie wyprawy w Himalaje bądź do Namibii.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]