Wyprawa w Himalaje – przygoda życia każdego miłośnika gór

Wyprawa w Himalaje – przygoda życia każdego miłośnika gór

Jesteś zainteresowany pełną ofertą trekkingów w Himalajach? Nie czekaj! Zajrzyj na https://www.exploruj.pl/gora/himalaje/.

Łańcuch Himalajów wspólnie z położonym całkiem blisko pasmem Karakorum to góry owiane legendą. Wpływ na to ma sporo elementów – głównie fakt, iż są to najwyższe pasma górskie naszej planety i to oczywiście tam leżą wszystkie ośmiotysięczniki. Nie można nie napomknąć także o olbrzymiej skali trudności niektórych szczytów oraz tym, iż to właśnie te góry stały się polem zmagań najlepszych himalaistów z całego globu. Nie może więc dziwić popularność, jaką wyprawy w Himalaje cieszą się również wśród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – nie musisz organizować go sam

Na początku warto podkreślić, że jeżeli mówimy o trekkingu, Himalaje oraz Karakorum są bardzo trudnymi górami – nawet, jak wyprawa nie dotyczy wejścia na dany szczyt. Przyczyną problemów bywa również samo przygotowanie wyjazdu – kupno biletów oraz zdobycie pozwolenia i wizy. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firm planujących trekkingi w tych okolicach. Dodatkowym plusem jest piecza profesjonalnych przewodników (w tym polskojęzycznych), co sprawi, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny także dla osób, które nie mają wprawy w wędrówce po górach.

Trekking w Himalajach – wyprawy w okolice Annapurny lub Lhotse

Z jasnych przyczyn osoby pierwszy raz przybywające w Himalaje bądź Karakorum rzadko postanawiają o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie znaczy to jednakże, że te góry mogą być tylko ich niespełnionym marzeniem, ponieważ częstokroć przygotowywane są trekkingi wokół takich szczytów jak Lhotse, Everest czy Shishapangma. Na uczestników tych wycieczek czeka nie tylko okazja do pokonania własnych słabości, ale też możliwość obserwacji powszedniego życia mieszkańców Nepalu oraz podziwianie niesamowitych widoków, jak na przykład lodospad Khumbu u stóp Everestu.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]