Wyprawy w góry – przygoda pełną emocji

Wyprawy w góry – przygoda pełną emocji

Potrzebujesz szczegółowych wiadomości o najlepszej ofercie wypraw w góry? Znakomicie trafiłeś! Skieruj się na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-gorskie/

Szereg osób spędza swój wolny czas przemierzając górskie szlaki. Zwykle zaczynają od przemierzania polskich Tatr, z czasem jednak chcą czegoś więcej. Poszukują nowych wyzwań – ich marzeniem są wyprawy w coraz wyższe partie gór. Otwarte granice sprawiają, że nawet wędrówki na szczyty leżące w dalekich od naszego kraju miejscach stają się aktualnie osiągalne.

Wyprawy w góry wysokie – o czym pamiętać, planując wyprawy?

Aktualnie przed miłośnikami górskich wędrówek otworem stoją tak Alpy (z ich najwyższym wzniesieniem Mount Blanc) czy nasze krajowe oraz słowackie Tatry, ale także najwyższe góry Azji, Afryki czy Meksyku. Bez wątpienia ogromnym udogodnieniem w zdobywaniu tych pięcio- czy siedmiotysięczników jest działalność na krajowym rynku agencji trekkingowych zajmujących się organizacją wypraw na Elbrus bądź Kazbek. Oczywiście asysta agencji wiele ułatwia, ale jej pracownicy nie wdrapią się na szczyty za nas. Potrzebna jest sprawność fizyczna, która pomoże nam znieść długą wędrówkę z naprawdę masywnym, mającym nawet kilkanaście kilogramów plecakiem z właściwym wyposażeniem i dostosowanym do warunków klimatycznych ubiorem.

Wyprawy górskie – jakie wymogi stawia się biorącym udział w wyprawie?

Od wszystkich, którzy postanawiają wziąć udział we wspinaczce górskiej – na Elbrus, Pik Lenina, bazę pod Annapurnąbądź Mount Everest – wymaga się pewnego doświadczenia w zbliżonych do tego typu wyprawach, ponieważ im wyżej chcemy się wspiąć, tym większe zagrożenie rozwoju choroby wysokościowej. Zdolność korzystania z czekanu czy poruszania się w grupie, której członkowie wzajemnie się zabezpieczają liną – to warunki, które trzeba bezwzględnie spełniać. Nie możemy zapomnieć też, że trekking wysokogórski to wędrówka o charakterze zespołowym. Liczy się zatem umiejętność pracy w grupie. Podczas wyprawy górskiej konieczne jest pełne podporządkowanie się decyzjom, które podejmowane są przez lidera grupy.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]