Zimowy kurs turystyki wysokogórskiej – ucz się od profesjonalistów

Zimowy kurs turystyki wysokogórskiej – ucz się od profesjonalistów

Jeżeli ciekawi Cię pełna oferta kursu górskiego, zajrzyj na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/szkolenia/.

Góry bywają niebezpieczne, a jednocześnie są niesamowite. Właściwie co parę tygodni, a najczęściej w okresie, gdy urlopowicze tłumnie zjeżdżają w atrakcyjne miejscowości turystyczne zlokalizowane w sąsiedztwie słynnych szczytów, docierają do nas informacje o kolejnych fatalnych wypadkach z udziałem ludzi, którzy bez stosownego przeszkolenia porwali się na wyprawę trasą powyżej ich umiejętności. Wobec tego tym, którzy kochają góry wysokie i chcą nauczyć się poruszać po nich bez ryzyka, rekomendujemy zapisać się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs turystyki wysokogórskiej – szkolenie z chodzenia w rakach, orientacji w terenie i asekuracji

Najlepszą metodą, by posiąść potrzebne umiejętności jest odbycie kompleksowego kursu pod okiem specjalistów z każdej z głównych sfer łączących się ze wspinaczką górską, innymi słowy instruktorów wspinaczki, przewodników górskich oraz ratowników górskich. Pod ich okiem uczestnicy kursu turystyki wysokogórskiej nauczą się przykładowo poprawnego używania czekanu, chodzenia na rakietach śnieżnych oraz w rakach, przyswoją sobie zasady asekuracji, autoasekuracji oraz metody radzenia sobie podczas upadku, poruszania się po szlakach wyposażonych w via ferraty, a także w zespole linowym. Co kluczowe, kurs górski zaznajamia uczestników z podstawami medycyny górskiej, survivalu i orientacji w terenie, które okazują się nieodzowne w razie przeróżnych niefortunnych zdarzeń. Szkolenie omawia dodatkowo zasady właściwego postępowania podczas lawiny.

Górskie szkolenia, w tym też kurs zimowej turystyki wysokogórskiej, organizuje zespół Exploruj.pl, który posiada ogromne doświadczenie jako realizator wycieczek w łańcuchy górskie zlokalizowane na całym świecie. Szkolenia odbywają się na łonie natury (na Słowacji, w Austrii i w Polsce) w niedużych grupach, które najczęściej nie przekraczają sześciu osób. Skutkiem tego przyswajanie umiejętności ma miejsce w komfortowej atmosferze. Szkoleniowcy mają wtedy możliwość poświęcić każdemu z uczestników szkolenia dostatecznie dużo uwagi i czasu, aby mogli oni efektywnie przyswoić sobie podstawową wiedzę, wymaganą do pewnego poruszania się po górach.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]