Audioprzewodnik MOVI – dostosowany do potrzeb zwiedzających

Audioprzewodnik MOVI – dostosowany do potrzeb zwiedzających

Wiele wskazuje na to, że w najbliższych latach popyt na usługi tradycyjnych przewodników bardzo zmaleje. Zamienią ich audioprzewodniki – niewielkie urządzenia ze słuchawkami i kilkoma przyciskami, za pomocą których użytkownik może między innymi ustawić język. Urządzenia te odtwarzają nagrany przez lektora tekst uruchamiający się, jeśli turysta stanie w wyznaczonym miejscu, dotyczący znajdujących się w nim atrakcji. Gdzie jednak najczęściej wykorzystywane są urządzenia do audioprzewodników? Czemu warto z nich korzystać?

Urządzenia do zwiedzania – atuty

Podstawową zaletą audioprzewodników jest możliwość zwiedzania danego miejsca we własnym tempie, bez konieczności dostosowywania się do grupy, co pozwala na dogłębne poznanie zwiedzanego obiektu. Jest to tym prostsze, że audioprzewodniki oferują opcje pauzowania czy przewijania tekstu. Poza tym niemal wszystkie modele są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i niewidomych, a możliwość wyboru różnych wersji językowych sprawia, że wśród zwiedzających mogą znaleźć się także turyści zagraniczni.

Gdzie używa się urządzeń do audio wycieczek?

Popularność tych urządzeń w naszym kraju nie jest jeszcze tak duża, jak w krajach zachodnich Nie oznacza to jednak, że jest to rozwiązanie trudno dostępne – klienci do dyspozycji mają m.in. audioprzewodniki Movi. Wśród instytucji, które korzystają z urządzeń do audio wycieczek są głównie muzea (na przykład Muzeum Powstania Warszawskiego) i pałace, choć na ich zastosowanie decydują się również agencje turystyczne, użyczając je turystom zwiedzającym między innymi Łódź czy Toruń.