Biura rachunkowe i ich oferta

Biura rachunkowe i ich oferta

Prowadzenie swojej firmy to skomplikowane przedsięwzięcie , które wymaga uwzględnienia szeregu detali. Zignorowanie choćby jednego z nich może zakończyć się wielkimi kłopotami. Wśród tych bardzo ważnych wymienić powinno się księgowość, zatem wiele przedsiębiorstw decyduje się na stworzenie specjalistycznego działu księgowego. Tymczasem dużo wygodniejszym wyjściem okazuje się być skorzystanie z pomocy biura rachunkowego, którego znalezienie aktualnie nie wiąże się z żadnymi problemami.

Jakie usługi świadczy biuro rachunkowe?

Biura rachunkowe funkcjonujące aktualnie w naszym kraju posiadają naprawdę szerokim wachlarzem usług. Chętnie podejmują się prowadzenia zarówno księgowości uproszczonej, jak i pełnej. Biura rachunkowe prowadzą także obsługę kadrową oraz płacową. Są w stanie reprezentować przedsiębiorstwo przed GUS, fiskusem czy ZUS. Wykonują rozmaite raporty finansowe i prowadzą konsultacje księgowe. W ich ofertę wchodzi również rejestracja spółek i ich zamykanie. Szereg biur rachunkowych powiększa jeszcze bardziej swoją ofertę, np. przez opracowywanie wniosków do PFRON o dofinansowanie dla firm, które podjęły decyzję o zatrudnieniu niepełnosprawnych pracowników.

Czemu opłaca się powierzyć prowadzenie księgowości biurom rachunkowych?

Zakładanie w przedsiębiorstwie oddziału księgowości nie jest wyjściem zbyt dobrym. O wiele lepiej jest zdecydować się na zlecenie prowadzenia ksiąg rachunkowych firmie z zewnątrz, a więc właśnie do biur rachunkowych. Jest to mocno zalecane w przypadku niedużych firm, stowarzyszeń i fundacji, gdyż jest to o wiele bardziej korzystne wyjście, a jednocześnie wiąże się z przeniesieniem odpowiedzialności na firmę z zewnątrz. Aktualnie odszukanie dobrego biura rachunkowego wykonującego usługi na najwyższej nie jest trudne.

Adres firmy:
Kancelaria Rachunkowa Frankowska sp. j.
ul. Mogilska 40/32
31-546 Kraków

Mob.: + 48 605-441-057
E-mail: [email protected]