Biuro rachunkowe – co dla nas zrobi?

Biuro rachunkowe – co dla nas zrobi?

Skieruj się na brabis.pl, żeby zdobyć więcej informacji o ofercie biura rachunkowego Katowice

Dopilnowanie księgowości w niewielkich przedsiębiorstwach okazuje się często źródłem sporych problemów. Drobne podmioty zazwyczaj nie mogą pozwolić sobie na to, aby przyjąć specjalistę na stałe, a ich szefowie nie zawsze umieją odpowiednio pokierować finansami. Na szczęście rozwiązanie tej sytuacji będzie łatwiejsze niż może się to wydawać – wystarczy jedynie postawić na skorzystanie z usług oferowanych przez biuro rachunkowe. Jakie konkretnie korzyści w ten sposób osiągniemy? Jak otrzymać pewność tego, że poziom współpracy okaże się satysfakcjonujący?

Biuro rachunkowe – powierz budżet przedsiębiorstwa profesjonalistom

Na pomoc biura rachunkowego powinniśmy postawić zwłaszcza ze względu na dobro finansów. Jeśli powierzymy finanse przedsiębiorstwa ekspertom, zyskamy pewność, iż potencjalne kontrole fiskusa nie zakończą się wystawieniem kar. Usługi oferowane przez biuro rachunkowe to także oszczędność pracy oraz pieniędzy – nie musimy troszczyć się o rachunkowość samodzielnie, ani najmować do pracy specjalisty na pełen etat. Warto także napomknąć o komforcie, jaki niesie ze sobą taka współpraca. Obecnie nie trzeba już codziennie jechać osobiście do biura rachunkowego, gdyż mnóstwo spraw można uzgodnić z księgowym komunikując się przez pocztę elektroniczną.

Jak wybrać biuro rachunkowe?

Poszukując biura rachunkowego nie powinno się kierować się jedynie cennikiem porad – dziwnie niskie ceny obsługi w wielu przypadkach oznaczają jej niezadowalającą jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego sprawdźmy, czy jego eksperci posiadają właściwe uprawnienia, np. certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wydawany przez Ministerstwo Finansów do 2014 roku lub certyfikat księgowego wydawany przez CIK, czyli Centrum Informacji Księgowej. Dobrze także, jeżeli biuro rachunkowe poza obsługą zagadnień z zakresu księgowości, oferuje dodatkowo usługi kadrowe, m.in. przygotowanie umów o pracę, dzieło oraz zlecenie, sporządzanie raportów płacowych czy rozliczanie zasiłków chorobowych.

Adres firmy:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]