Chcesz wynająć detektywa? Dowiedz się, jak może Ci pomóc

Chcesz wynająć detektywa? Dowiedz się, jak może Ci pomóc

Usługi prywatnych detektywów są coraz popularniejsze. Decydujemy się na na skorzystanie z ich oferty nie tylko w wypadku problemów rodzinnych. Ich usługi bywają bardzo przydatne też dla przedsiębiorców – umożliwiają np. sprawdzenie czy pracownik będący na L-4 rzeczywiście jest niezdolny do pracy lub czy informacje zawarte przez niego w CV są prawdziwe. Warto zatem dowiedzieć się nieco na temat tego, jakie umiejętności powinien mieć prywatny detektyw i w rozstrzygnięciu których problemów może nam pomóc.

Detektyw – niezbędna jest licencja

Nie wszyscy mogą wykonywać pracę detektywa. Żeby legalnie działać w tym zawodzie, trzeba posiadać odpowiednią licencję wydawaną po zdaniu państwowego egzaminu. Miejmy jednak na uwadze, że osoby przystępujące do egzaminu muszą również spełnić uprzednio wskazane wymagania. Najważniejsze z nich to posiadanie obywatelstwa któregoś z krajów wchodzących w skład UE, minimum średniego wykształcenia i świadectwa o nieposzlakowanej opinii uzyskanego od komendanta miejskiego lub powiatowego Policji. Warunkiem jest również bycie osobą niekaraną, a odnośnie byłych funkcjonariuszy służb mundurowych – brak zwolnienia dyscyplinarnego. Co ważne, kandydaci na detektywów muszą mieć ukończone 21 lat.

W jakich przypadkach szukać pomocy detektywów?

Gros zadań, realizowanych przez detektywów dotyczy różnego typu kwestii rodzinnych. Do agencji detektywistycznej możemy zwrócić się m.in. kiedy mamy podejrzenie, że nasz towarzysz życia nie jest wierny lub nie jesteśmy pewni, czy drugi rodzic dziecka odpowiednio sprawuje nad nim opiekę. Detektyw pomoże nam także określić rzeczywistą wysokość dochodów byłego partnera, co jest bardzo przydatne podczas spraw o ustalenie wysokości alimentów.