Coach kariery pomoże Ci odkryć najlepszą drogę rozwoju

Coach kariery pomoże Ci odkryć najlepszą drogę rozwoju

Na https://bit.ly/2Y5JkfN znajdziesz coacha psychologa na miarę swoich potrzeb

Sektor zatrudnienia w ostatnim dziesięcioleciu wymusza notoryczne dopasowywanie się do jego teraźniejszych potrzeb, a jednocześnie jest niesłychanie konkurencyjny. Skutkiem tego tak istotny jest nie tylko rozwój osobisty indywidualnego pracownika, ale także wydajna organizacja pracy większych zespołów pracowników w firmach. W takich działaniach warto wspomóc się praktyką jakimi dysponuje coach.

Kto korzysta z usług doradcy zawodowego?

Profesjonalny coach biznesu pomaga poszerzyć zakres kompetencji danej osoby, przygotowuje ją na ewentualne zmiany oraz przyszłe wyzwania zawodowe. Za sprawą wsparcia może ona znacznie skuteczniej rozwijać swoje kwalifikacje, co przekłada się na lepsze wyniki w pracy, ale również kreuje szersze perspektywy awansu. Coach ogniskuje swoją uwagę na postanowieniach oraz ambicjach klienta, zatem sesje z nim każdorazowo mają charakter indywidualny, zorientowany na realizację ustalonych założeń. Kto przeważnie postanawia skorzystać z usług coacha biznesu? Są to w głównej mierze menedżerowie czy właściciele firm, którzy pragną poszerzyć własne umiejętności w dziedzinie kierowania i organizacji pracy.

Jak przebiega praca z doradcą zawodowym?

Fundamentem przynoszącej pożądane rezultaty współpracy z doradcą zawodowym, jest gruntowne zrozumienie klienta. Z tej przyczyny inicjująca sesja z coachem koncentruje się na dokładnym ustaleniu oczekiwań i aspiracji klienta, zapoznanie się z jego sytuacją zawodową, doświadczenia, najboleśniejszych porażek oraz najważniejszych sukcesów zawodowych. Pozwala to rozpoznać, czy najlepszą strategią rozwoju będzie coaching czy doradztwo oraz uzgodnić częstotliwość i ilość sesji potrzebnych do uzyskania zaplanowanych efektów. Wstępna rozmowa nie musi odbywać się z coachem oko w oko – można umówić się na spotkanie przez komunikator lub telefon. Po ukończeniu ustalonej liczby spotkań coach opracowuje podsumowanie. Wyszczególnia w nim, czy osiągnięte zostały wszystkie zamierzenia, a także gdzie niezbędna jest dalsza praca.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]