Czy warto zdecydować się na implanty zębowe?

Czy warto zdecydować się na implanty zębowe?

Dawniej osoby, które z rozmaitych przyczyn ”zgubiły” zęby, zmuszone były do tego, aby używać protez. Nie było to niestety najlepsze wyjście, gdyż protezy potrzebują czasochłonnej opieki, zaś ich zakładanie nie jest zbyt komfortowe. Z tego powodu tak sporym zainteresowaniem cieszą się implanty, które są znacznie bardziej komfortowe, ale też posiadają sporo innych plusów. Implantologia wszak pozwala na wypracowanie widocznych długo efektów, do zera ograniczając ryzyko poluzowania implantu. Warto zatem powiedzieć parę słów o tym, jak wygląda operacja wszczepienia implantów zębów, jakie typy są stosowane przez stomatologów implantologów oraz jak znaleźć specjalistę, który wykona nam implanty zębów.

Implanty zębów – jak wygląda leczenie?

Dziś implantologia wykorzystuje dwa typy implantów – najczęściej wykonywane o wielkości 10 mm oraz trochę mniejsze, a więc 6 mm. Implant zrobiony ze specjalnego rodzaju tytanu jest umieszczany w dziąśle pacjenta, zaś układ immunologiczny pacjenta nie rozpoznaje go jako czynnika chorobotwórczego. Nanotechnologia zaś umożliwia znaczne skrócenie czasu dochodzenia do siebie – pacjent nie notuje jakichkolwiek bólów już po trzech miesiącach. Do tej pory musi wykorzystywać chłodne kompresy, zaś od razu po operacji – unikać napojów alkoholowych, bardzo ciepłych potraw oraz papierosów. Ważne jest też stosowanie odpowiednich preparatów, które zwalczają obrzęk oraz ból.

Implantologia – któremu dentyście powierzyć?

Implantologia wywiera spory wpływ na wygodę codziennego funkcjonowania chorych – dlatego bardzo ważne jest to, żeby znaleźć odpowiedniego lekarza. Jak jednak uniknąć niemiłych pomyłek oraz problemów ze zdrowiem? Słusznie zrobimy powierzając wykonanie implantów zębowych dentyście ze sporym doświadczeniem i pozytywnymi komentarzami poprzednich klientów. Gdzie je wyszukać? Przede wszystkim w sieci. Po wprowadzeniu w wyszukiwarkę nazwiska lekarza z pewnością znajdziemy istotne wskazówki.