Dlaczego pielęgnacja drzew jest tak istotna

Dlaczego pielęgnacja drzew jest tak istotna

Parki w miastach potrzebują szczególnej dbałości – drzewa należy cyklicznie przycinać, a te, które stanowią zagrożenie, usuwać. Jakie zabiegi pomagają utrzymać parki w świetnej formie i czy wynajęcie profesjonalnej firmy jest konieczne? W jaki sposób pielęgnuje się drzewa w miastach? Zachęcamy do zapoznania się z naszym mini-przewodnikiem.

Pielęgnacja drzew – cięcia korekcyjne i montaż wiązań statycznych

Frezowanie pni, montaż wiązań elastycznych, cięcia techniczne – wszystkie te zabiegi przyczyniają się do poprawy estetyki terenu zielonego, a także bezpieczeństwa osób przechadzających się po nim. Cykliczne przycinanie młodych nasadzeń zapewnia wiele korzyści – korona jest ładniej uformowana, a drzewo rodzi więcej owoców. O starsze krzewy też trzeba dbać – zainfekowane gałęzie należy co jakiś czas usuwać, a wówczas drzewa będą zachwycały piękną koroną. Wycinka jest konieczna w przypadku, gdy korony drzewa stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa. Interwencja specjalistycznej ekipy jest niezastąpiona także po silnych wiatrach, kiedy zachodzi obawa, że uszkodzone drzewa mogą się wywrócić.

Pielęgnacja drzew – wycinka a nowe przepisy

Polskie prawo ewoluuje. Wiele formalności zostało uproszczonych, jednak sama pielęgnacja parków jest procesem skomplikowanym. Nierzadko wycinka drzew wymaga zastosowania specjalistycznego sprzętu, ale jest on konieczny także w celu wyrównania powierzchni. Wówczas warto skierować swoje kroki do profesjonalnej firmy, która dysponuje doświadczoną kadrą. Jednym z najważniejszych zabiegów jest frezowanie pni, które wykonuje się już po ścięciu drzewa. Specjalne ostrza rozdrabniają pozostałości po pniu. Zrębki drzew można potem wykorzystać na przykład jako biopaliwo.