Kwas askorbinowy to niezwykle cenny składnik, który leczy choroby i wzmacnia układ odpornościowy. Zalecany jest zwłaszcza w czasie jesienno-zimowym. Od kilkudziesięciu lat posiada jednak dodatkowe zastosowanie – przy bardzo poważnych schorzeniach. Sprawdźmy w takim razie czym są dożylne wlewy witaminy C i kiedy się je stosuje.
Wlewy witaminy C – na boreliozę
Witamina C jest składnikiem niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Musimy przyjmować jej dawki z zewnątrz (np. z warzyw), ponieważ samodzielnie nie jesteśmy w stanie jej wyprodukować. Nowoczesna medycyna od lat bada wpływ kwasu askorbinowego na terapię niebezpiecznych schorzeń – chorób reumatycznych, niewydolności serca oraz wielu innych. Medycyna bada przede wszystkim działanie kwasu askorbinowego na unicestwienie komórek nowotworowych – niektóre doświadczenia starają się udowodnić, że zastosowanie niekonwencjonalnej kuracji może zapewnić znacznie lepsze wyniki leczenia. Dożylne wlewy witaminy C polegają na wprowadzeniu dużych porcji tego związku do ciała człowieka. Kuracja od 10 gramów pomoże zwalczyć szereg poważnych chorób.
Dożylne wlewy witaminy C – słuchaj zaleceń lekarza
Technika aplikowania witaminy C, czyli wlew bezpośrednio do żył, niweluje niebezpieczeństwo powstania efektów ubocznych, które mogłyby pojawić się w przypadku zwykłych metod (np. doustnych). Rezultaty mogą być znakomite – choroby serca przejdą fazę remisji i poprawi się wydolność organizmu. Żeby ujrzeć ostateczne efekty, terapia musi trwać około 5 tygodni, a dawki muszą być pod stałą kontrolą weryfikowane przez doktora, który decyduje o kierunku terapii.