Gatunki i rodzaje traw, czyli o zakładaniu i utrzymaniu trawników

Gatunki i rodzaje traw, czyli o zakładaniu i utrzymaniu trawników

Zielony trawnik wygląda stylowo i upiększa posesję. Współcześnie można skorzystać z usług przedsiębiorstw, które kompleksowo zajmują się zakładaniem trawników. Komu dedykowana jest ich oferta i jakie usługi wykonują?

Zakładanie i utrzymanie trawników – dla gmin i przedsiębiorstw prywatnych

Firmy zajmujące się zakładaniem trawników zyskują na popularności. Korzystają z nich m. in. organy publiczne, ogrody pałacowe, rozmaite instytucje czy zarządy dróg i zieleni, które posiadają ogromne powierzchnie posesji. Do ozdobienia trawnika wykorzystuje się wiele gatunków traw, wśród których wyróżniamy kostrzewę owczą, życicę trwałą czy wierzchlinę łąkową. Dużą popularnością cieszy się też trawa w rolkach, która pozwala na natychmiastowe urządzenie estetycznej powierzchni. Jaki typ trawy zastosować? Wszystko zależy od spodziewanych efektów, specyfiki posesji oraz wielkości powierzchni. Trawa rozkładana sprawdza się nawet w przypadku terenu ze znacznym spadkiem.

Zakładanie i utrzymanie trawników – agregaty i koparki

Firmy zajmujące się utrzymaniem trawników używają nowoczesnych narzędzi, które pomagają wykonać niezbędne prace. Wśród nich wyróżniamy m. in. rekultywacyjne, wozidła, równiarki laserowe oraz wiele innych praktycznych urządzeń. Dzięki nim prace takie jak koszenie trawników odbywają się zdecydowanie sprawniej. Niezwykle istotne jest też nawadnianie trawnika, które często odbywa się za pomocą nowoczesnych linii kroplujących. Firmy zajmujące się pielęgnowaniem terenów zielonych dbają także o regenerację trawnika, który uległ zniszczeniu wskutek przyczyn zewnętrznych, jak np. śnieg lub urazy mechaniczne. Dzięki specjalistycznym zabiegom, do których zaliczyć można wertykulację, włókowanie czy odchwaszczenie, trawnik znowu wygląda pięknie.