Gdzie zamówić wydruki 3D? Poznaj ofertę CadXpert

Gdzie zamówić wydruki 3D? Poznaj ofertę CadXpert

Potrzebujesz więcej informacji dotyczących cennika druku 3D? Skieruj się na https://cadxpert.pl/drukowanie-3d/

Drukowanie 3D to usługa adresowana zarówno do klientów profesjonalnych, jak i do osób fizycznych. Kto jest jej potencjalnym zleceniodawcą? Usługa jest kierowana głównie do projektantów CAD, osób zatrudnionych w wydziałach technicznych i badawczo-rozwojowych, inżynierów, konstruktorów, a także przedstawicieli wielu innych branż przemysłu. Każda osoba albo firma, która potrzebuje prototypu lub modelu koncepcyjnego wydrukowanego przy pomocy technologii DMLS, SLA, SLS, FDM, oraz PolyJet, może złożyć zamówienie na te usługę przy założeniu, iż nie posiada własnej drukarki 3D.

Wydruki 3D – jakie usługi oferuje CadXpert?

CadXpert – polski lider w obszarze profesjonalnych drukarek 3D oraz skanerów 3D – poza asortymentem oferuje również usługi, takie jak:
– skanowanie 3D,
– drukowanie 3D,
– projektowanie 3D
Oprócz wyszczególnionych powyżej usług CadXpert oferuje też szkolenia (stacjonarne oraz online – webinary). Na stronie firmy znajdziemy również bazę wiedzy. Umieszczono tam zarówno merytoryczne informacje od producentów urządzeń do druku 3D, jak i przygotowane przez ekspertów CadXpert. Firma CadXpert jest też organizatorem i pomysłodawcą konferencji Forum Druku 3D.

SLA – precyzyjny wydruk 3D detali

Druk 3D w technologii SLA to pierwszy, innowacyjny sposób sporządzania prototypów. Ta technika – zwana też stereolitografią – polega na utwardzaniu kolejnych warstw ciekłej żywicy wiązką laserową. Do kogo skierowana jest usługa drukowanie 3D w technologii SLA? Do firm albo osób, które potrzebują prototypów precyzyjnych, starannie odwzorowanych, z zachowaniem dokładności geometrii. To technologia, która gwarantuje wyjątkową rozdzielczość druku i druk gładkiej powierzchni, bardzo cienkich elementów, detali oraz wyrazistych krawędzi.

Drukowanie 3D w technologii SLS

Technologia druku 3D metodą SLS działa na analogicznej zasadzie jak opisana powyżej technika SLA. Również tutaj nakładane są następne warstwy materiału – w tym wypadku są to warstwy poliamidu w proszku. Jakie są najistotniejsze atuty tej technologii druku 3D? SLS ma ogromne możliwości produkcyjne. Technologia laserowego scalania proszku poliamidowego zapewnia dokładność konturów oraz odporność chemiczna i mechaniczną.

Druk 3D metodą FDM – barwne materiały

Najbardziej rozpowszechnioną technologią drukowania 3D jest FDM – za jej popularnością stoi atrakcyjna relacja kosztów do jakości, jak również możliwość zastosowania filamentów w obszernej palecie barw. W trakcie druku metodą FDM na prototyp nakładane są kolejne warstwy materiału termoplastycznego – istnieje możliwość regulacji grubości warstwy. Wydruk 3D FDM jest wykonywany przede wszystkim przy pomocy urządzeń przemysłowych Stratasys i drukarek 3D marki MakerBot. Tę metodę druku wykorzystują osoby potrzebujące modeli koncepcyjnych albo prototypów.

Adres firmy:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]