Implanty zębowe – wytrzymałe i bezpieczne dla zdrowia

Implanty zębowe – wytrzymałe i bezpieczne dla zdrowia

Implanty zębów to najlepszy sposób na zastąpienie utraconego korzenia. To wspaniałe rozwiązanie dla pacjentów, którzy stracili jeden lub kilka zębów i nie potrzeba im pełnej protezy. Niemniej jednak implanty zębów równie dobrze sprawdzają się też w wypadku znacznych ubytków, a nawet pełnego bezzębia. Są one o wiele bardziej komfortowe od protez, a o ile odpowiednio się o nie zatroszczymy, bez większych problemów będziemy mogli z nich korzystać przez kilkadziesiąt lat. Tak wysoka trwałość implantów zębowych to w znacznej mierze zasługa surowców, które wykorzystuje się do ich produkcji. Z czego robi się nowoczesne implanty stomatologiczne?

Implanty zębów – wytwarzane z tytanu

Na wstępie warto wspomnieć, że implant zęba to tylko ten fragment, która jest wszczepiona w dziąsło, w miejsce korzenia zęba. Widoczny element to korona. Same implanty wytwarzane są wyłącznie z tytanu – materiału, cechującego się dużą trwałością. Jego największym atutem jest też to, że nie koroduje ani wchodzi w reakcje z żadną substancją – jego stosowanie jest więc w 100% bezpieczne dla zdrowia. Przy prawidłowo wykonanym zabiegu i zachowaniu higieny, wytrzyma wiele lat.

Z czego wykonuje się korony implantów zębowych?

Spektrum tworzyw, z których wytwarzane są korony jest szersze. Najodpowiedniejszym rozwiązaniem są implanty zębowe z porcelanową koroną, która do złudzenia przypomina naturalny ząb, a prócz tego nie powoduje uczulenia. Implantologia oferuje też tańsze metalowe korony z porcelanową powłoką, która podnosi ich walory wizualne i ponadto zapobiega uczuleniom. Ostateczna budżetowa alternatywa, z propozycją której może wystąpić implantolog, to korony metalowe. Z powodu niezbyt atrakcyjnego wyglądu, są one zakładane głównie w miejsce zębów tylnych.